X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Budowa fabryki elektrycznych aut Izera rozpocznie się już za rok

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 17:30
- Najpóźniej do końca tego roku nastąpi wybór jednej z dwóch platform, które posłużą do budowy seryjnej polskich aut elektrycznych Izera - powiedział Łukasz Maliczenko z firmy Electromobility Poland w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Prototypy Izery
Prototypy IzeryFoto: TT/Michał Kurtyka

Ekspert podkreślił, że wybrano przez podpisanie umów dwóch potencjalnych dostawców napędu elektrycznego (platformy), a sam jego wybór zostanie dokonany razem z nowym, jeszcze nieujawnionym udziałowcem programu e-aut. W sprawie zaangażowania finansowego nowego udziałowcy wciąż toczą się negocjacje biznesowe.

Podjęto prace studialne dotyczące lokalizacji fabryki, aktualizacji biznesplanów, zapewnienia łańcucha dostaw podzespołów. Trwają poszukiwania kadry pracowniczej i menedżerskiej dla nowego, ambitnego projektu inwestycyjnego. Gość programu podkreślił, że bardzo wiele będzie zależało od rozwoju infrastruktury drogowej, stacji ładowania pojazdów, klarownych regulacji prawnych oraz spełniania kryteriów środowiskowych.

Łukasz Maliczenko dyrektor ds. rozwoju Elektromobility Poland na razie nie chciał zdradzić potencjalnej lokalizacji nowej fabryki, choć zapewnił, że zgodnie z harmonogramem rządowego planu rozwoju elektromobilności, seryjna produkcja samochodu Izera rozpocznie się w końcu roku 2023. Trwają przygotowania nowych projektów samochodu w wersji hatchback, kombi oraz SUV, których standard będzie należał do kategorii C samochodów osobowych. 

Elektryczny pojazd będzie mógł się rozpędzić do 100 km na godzinę w 8 sekund. 


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą prowadziła Justyna Golonko. 


Posłuchaj
05:04 Łukasz Maliczenko z Electromobility Poland ( Ekspres Gospodarczy PR1) Łukasz Maliczenko z Electromobility Poland ( Ekspres Gospodarczy PR1)

 

PR1/PR24/Justyna Golonko/sw   

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samochody elektryczne bez VAT-u? Jest apel do Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 11:07
"Europejska branża elektromobilności zaapelowała do Komisji Europejskiej o zintensyfikowanie wysiłków na rzecz rozwoju zeroemisyjnego transportu. Wśród postulatów znalazło się wprowadzenie zwolnienia z VAT samochodów elektrycznych" - poinformowało w komunikacie Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), jeden z sygnatariuszy listu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochód elektryczny z dofinansowaniem. Sprawdź warunki i wielkość dopłat

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 11:25
Na koniec marca 2020 r., w Polsce było zarejestrowanych 10 701 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Ministerstwo Klimatu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ruszyło z trzema nowymi programami dotyczącymi elektromobilności na łączną kwotę blisko 150 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie auto elektryczne. Szef ElectroMobility Poland: jazda Izerą to frajda, ale i oszczędności

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 11:48
- Jako szef tego projektu i jako Polak chciałbym, abyśmy konkurowali z technologiami i innowacjami. To również więcej pieniędzy, które zostają w naszych kieszeniach, gdyż przejechanie elektrykiem 100 km kosztuje ok. 5-7 zł, a samochodem spalinowym - 30-35 zł - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektromobilność w Polsce. Sukces rządowego programu "Pilot Maker Electro ScaleUp""

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 12:20
25 firm zrealizowało program pilotażowy dotyczący wdrażania elektromobilności prowadzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W konferencji podsumowującej projekt wzięli udział między innymi wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz oraz minister klimatu Michał Kurtyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport OPEC: jak zmieni się rynek ropy naftowej do 2045 r. pod wpływem koronawirusa i elektromobilności

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 09:41
Jak prognozuje OPEC w swoim ostatnim raporcie World Oil Outlook 2020, popyt na ropę, mimo pandemii, wróci w najbliższych latach do normy, ale po 2030 r. zacznie się zmniejszać w związku ze zmianami dotyczącymi elektryfikacji gospodarek i przechodzenia na pracę zdalną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd chce przyspieszyć rozwój elektromobilności. Znamy propozycje ułatwień dla branży

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 14:46
Obowiązkowe strefy czystego transportu w dużych miastach, możliwość tworzenia pasów na drogach dla elektryków, a także ułatwienia w instalacji punktów ładowania w budynkach wielorodzinnych - to niektóre z rozwiązań, które zdaniem MKiŚ mają przyspieszyć rozwój elektromobilności w Polsce.
rozwiń zwiń