X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ruszył przetarg na ostatni odcinek autostrady A2

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 12:21
Powstanie nowy odcinek autostrady A2 między Siedlcami a Białą Podlaską. Chodzi o fragment między węzłem Łukowisko a miejscowością Malinowiec.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: monticello/shutterstock

Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpisała przetarg, który ma wyłonić wykonawcę tej drogi. Zwycięzca przetargu zarówno wykona projekt, jak i przeprowadzi zasadnicze prace związane z budową.

Węzeł Łukowisko będzie jednym z ważniejszych miejsc na mapie drogowej wschodniej Polski. Właśnie w tym miejscu autostrada A2 przetnie się z drogą S- 19, czyli Via Carpatia.

Autostrada korek ruch drogowy shutt free-1200.jpg
Nowy sposób poboru opłat autostradowych. Sprawdź, co ma się zmienić

Tym samym po ogłoszeniu przetargu na ten odcinek, cały fragment między Siedlcami a Białą Podlaską czeka na rozstrzygnięcie postępowań, których celem jest wyłonienie wykonawców. Procedury rozpoczęły się trzeciego listopada. Wtedy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła pierwszy z czterech przetargów. Wtedy ukazało się ogłoszenie o poszukiwaniu firmy, która wybuduje odcinek Siedlce – Malinowiec. 10 listopada ogłoszono przetarg na odcinek Swory – Łukowisko, 18 listopada od miejscowości Swory do Białej Podlaskiej.

A2 na ostatniej prostej

Cały, 63 – kilometrowy odcinek autostrady A2 z Siedlec do Białej Podlaskiej będzie drogą dwujezdniową o dwóch pasach ruchu w każdą stronę z rezerwą pod trzeci pas. W ramach projektu powstaną także urządzenia ochrony bezpieczeństwa oraz urządzenie ochrony środowiska, a także drogi serwisowe, obiekty inżynieryjne, takie jak wiadukty, zjazdy i przejścia dla zwierząt.

Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakłada, że przetargi na wszystkie cztery odcinki autostrady A2 Siedlce – Biała Podlaska zostaną rozstrzygnięte na początku przyszłego roku i wtedy GDDKiA podpisze umowy na ich realizację. Rozpoczęcie zasadniczych prac jest planowane na rok 2022. Kierowcy będą mogli skorzystać z tego odcinka w 2025 roku.

W tej chwili kierowcy mogą już korzystać z jednego odcinka autostrady A2  - z Warszawy do Miśka Mazowieckiego. Jednocześnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje modernizację fragmentu tej autostrady na odcinku Warszawa – Łódź. W planach jest dobudowane jednego lub dwóch pasów ruchu. Odcinek ten ma być w przyszłości drogą dojazdową do planowanego Portu Lotniczego Solidarność, który będzie częścią Centralnego Portu Komunikacyjnego.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy sposób poboru opłat autostradowych. Sprawdź, co ma się zmienić

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 16:11
Zmianę systemu poboru opłat na autostradach będzie zawierał projekt nowelizacji ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym i niektórych innych ustaw, który rząd planuje przyjąć w czwartym kwartale tego roku - wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ogłoszono przetarg na kolejny odcinek A2 między Siedlcami a Białą Podlaską

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 11:25
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę drugiego odcinka A2, realizowanego w ramach budowy 63-kilometrowej trasy pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską. Odcinek pomiędzy węzłem Łukowisko a rejonem miejscowości Swory będzie miał 12,5 kilometra długości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijne wsparcie dla budowy obwodnicy Kędzierzyna Koźla

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 13:45
Budowa obwodnicy Kędzierzyna Koźla będzie dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej. Umowa w ej sprawie została podpisana przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która jest beneficjentem tej umowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozbudowa autostrady A2. Rusza przetarg na realizację inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 15:30
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na realizację kolejnego odcinka autostrady A2 na wschód od Warszawy. Tym razem chodzi o fragment między miejscowością Swory a Białą Podlaską. W myśl planów GDDKiA autostrada A2 na całym odcinku między Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami zakończy się w 2025 roku.  
rozwiń zwiń