X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Koronawirus nie zaszkodził PZU: w III kwartale zysk ubezpieczyciela wzrósł do 890 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 11:11
- Zysk netto Grupy PZU w III kw. 2020 r. wzrósł do 890 mln zł wobec 879 mln zł w analogicznym okresie 2019 r. - podała w czwartek spółka. Wynik na samej działalności ubezpieczeniowej wyniósł 785 mln zł, co oznacza wzrost o 12 proc. rdr.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mat. PZU

Prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła wskazała, że w III kwartale "mieliśmy sytuację, w której dywersyfikacja biznesu Grupy PZU okazała się istotnym czynnikiem dla osiągniętych wyników".


PZU free 1200.jpg
18 tysięcy nowych umów. TFI PZU podsumowuje drugi etap wdrażania PPK

Mniejsza sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych, ale większa życiowych

- Z jednej strony zanotowaliśmy niższą sprzedaż w ubezpieczeniach komunikacyjnych, spowodowaną spowolnieniem na rynku sprzedaży samochodów, z drugiej jednak – wzrosła sprzedaż po stronie ubezpieczeń na życie, głównie z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na ubezpieczenia ochronne. W rezultacie niższe wpływy na rynku majątkowym zostały zrekompensowane większymi przepływami z biznesu życiowego - powiedziała.

Dodała, że rentowność mierzona wskaźnikiem ROE w III kwartale wyniosła 20,4 proc.

Spółka podała, że na koniec III kwartału 2020 roku PZU Zdrowie miało podpisanych 2,7 mln umów.

Jak dodano, Grupa PZU przeznaczyła ponad 20 mln zł na walkę ze skutkami pandemii.

Koronawirus obniżył wpływy z ubezpieczeń obejmujących segment komunikacyjny, bankowy, ubezpieczeń na życie

Struktura Grupy o charakterze konglomeratu pozwala nam równoważyć negatywne zmiany popytowe w różnych liniach produktowych, nawet w tak wymagających warunkach jak wywołane pandemią – mówi dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

Jak wskazano w raporcie, wpływ na działalność Grupy PZU w okresie 9 miesięcy zakończonym 30 września 2020 roku, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego miał m.in. spadek składki przypisanej brutto, w tym w szczególności ubezpieczeń komunikacyjnych w obu segmentach ubezpieczeń majątkowych - efekt przedłużającej się pandemii COVID-19; niższe wyniki związane z działalnością bankową, w tym jednorazowy efekt odpisu z tytułu utraty wartości firmy powstałej w wyniku nabycia Alior Banku (746 mln zł) oraz Banku Pekao (555 mln zł), odpis aktywów powstałych w wyniku nabycia Alior Banku (tj. znaku towarowego oraz relacji z klientami) w kwocie 161 mln zł oraz wyższe koszty ryzyka w związku z zawiązaniem dodatkowych rezerw kredytowych w efekcie pandemii COVID-19.


PZU free 1200.jpg
Zysk PZU powyżej oczekiwań. Znamy dane za drugi kwartał

Na 50 - 150 mln zł oszacowano wpływ na wynik wypłat świadczeń z powodu zgonów

Wstępne szacunki dotyczące obserwowanej dynamiki świadczeń z tytułu śmierci ubezpieczonego zakładają potencjalny wpływ na wynik Grupy PZU w br. między 50 - 150 mln zł - poinformowało PZU w czwartkowej prezentacji.


"Do końca III kw. nie obserwowaliśmy istotnego negatywnego wpływu pandemii COVID na wyniki na ubezpieczeniach na życie" - napisano w prezentacji wyników finansowych Grupy PZU za III kwartał 2020.

Jak dodano, wzrost wypłacanych świadczeń z tytułu śmierci ubezpieczonego obserwowano od około 3-4 tygodni.

Jak wskazano, docelowy poziom wyniku w tym roku będzie zależeć m.in. od przebiegu pandemii, świadczeń związanych ze zgonami, a także z tytułu leczenia szpitalnego, efektu lockdownu, rozwiązania części rezerw matematycznych.

Jak podano, przyrost śmiertelności w populacji był nierównomierny w różnych grupach wiekowych; 86 proc. przyrostu zgonów dotyczyło osób po 65. roku życia, odchylenia od długoterminowych średnich również są widoczne najwyraźniej w przypadku osób powyżej 65. roku życia.


Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń jest największą instytucją finansową w Polsce. Na jej czele stoi PZU, od 2010 roku spółka PZU jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Skarb Państwa posiada 34,1 proc. akcji PZU. W skład Grupy wchodzą m.in.: PZU Życie, PZU Zdrowie, TFI PZU.

Grupa PZU zarządza ok. 300 mld zł aktywów i świadczy usługi dla 22 milionów klientów w pięciu krajach.

PAP, jk


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci: gospodarka straci mniej, niż zakładano, ale w kolejnych latach wzrosty nie będą zbyt szybkie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 18:45
Tegoroczny spadek PKB będzie mniejszy, niż zakłada rząd w znowelizowanym budżecie. Jednak wzrost w latach następnych nie jawi się tak optymistycznie, jak zakłada chociażby projekt budżetu na rok przyszły – mówili goście audycji "Rządy Pieniądza" dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Uniwersytet Warszawski) i dr Przemysław Kwiecień (X-Trade Brokers).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie wsparcie dla kolejnych sektorów dotkniętych obostrzeniami. Zapowiedź ministra finansów

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 12:45
Minister finansów Tadeusz Kościński zapewnia, że finanse publiczne są pod kontrolą, gwarantują utrzymanie wsparcia dla sektorów dotkniętych pandemią, nie można jednak wykluczyć, że kolejne sektory będą przez jakiś czas zamknięte. Dodał, że kluczowe będą w najbliższym czasie wyniki dot. zachorowań. Zapewnił, że w przyszłym roku programy społeczne nie zostaną okrojone.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zysk Pekao w trzecim kwartale br. wyniósł ok. 370,9 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 10:27
Zysk Pekao w trzecim kwartale 2020 r. wyniósł ok. 370,9 mln zł wobec 656,2 mln zł w analogicznym okresie ub.r. - poinformował w czwartkowym raporcie bank.
rozwiń zwiń