X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Do 100 tysięcy złotych na zabezpieczenie gospodarstwa. ARiMR szykuje program dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 11:31
- Jeszcze w tym roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmować wnioski od rolników, którzy chcą w swoich gospodarstwach zrealizować inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych - mówi Tomasz Kuśnierek, wiceprezes Agencji.
Posłuchaj
02:53 PR1_AAC 2020_11_17-06-33-27.mp3 Do 100 tysięcy złotych na zabezpieczenie gospodarstwa. ARiMR szykuje program dla rolników (Justyna Golonko/PR1)

Nabór wniosków na działanie "Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych" adresowany jest do gospodarzy prowadzących chów lub hodowlę zwierząt w rozumieniu przepisów o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich. O pomoc nie mogą ubiegać się właściciele ferm drobiu powyżej 40 tys. stanowisk oraz trzody chlewnej powyżej 2 tys. stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior.

Pomoc może być przyznana na inwestycje, które zapewnią dostosowanie gospodarstw do wymagań dotyczących warunków przechowywania nawozów naturalnych w swoim gospodarstwie, a także – w przypadku młodych rolników -  do przechowywania kiszonek. Dofinansowanie można otrzymać m.in. na koszty: budowy, przebudowy lub zakupu zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych, płyt do gromadzenia nawozów naturalnych stałych, zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek, jak również zakupu nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych.

gospodarstwo1200.jpg
Rekordowe zainteresowanie programem "Moja woda". Wpłynęło kilkanaście tysięcy wniosków o dofinansowanie

Na rolników czekają duże pieniądze

- Maksymalnie na jedno gospodarstwo można otrzymać 100 tysięcy złotych – wyjaśnia wiceprezes Kuśnierek. Pomoc przyznawana jest w formie refundacji części kosztów kwalifikowanych poniesionych na inwestycję i wynosi do: 60 proc. kosztów kwalifikowanych w przypadku operacji realizowanej przez młodego rolnika, 50 proc. kosztów w przypadku pozostałych rolników.

Posłuchaj
00:40 1811 ARiMR skrót.mp3 Do 100 tysięcy złotych na zabezpieczenie gospodarstwa. ARiMR szykuje program dla rolników (skrót audycji/PR1)

Do naboru warto przygotować się już teraz - i skompletować niezbędne dokumenty. Chcąc budować silos czy zbiornik na przechowywanie gnojówki lub gnojowicy warto już zgłosić taką inwestycję do starostwa powiatowego. Niektóre z inwestycji mogą być obarczone koniecznością posiadania również pozwolenia na budowę i my takiego dokumentu również będziemy musieli wymagać od rolnika  - tłumaczy Tomasz Kuśnierek wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wnioski o przyznanie pomocy będą przyjmowały oddziały regionalne ARiMR, można je będzie także składać za pośrednictwem biur powiatowych.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Justyna Golonko, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rolnictwo wysokiej jakości. ARiMR uruchamia nabór w nowym programie

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 11:40
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła kolejny nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości". Pomoc finansowana jest z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekordowe zainteresowanie programem "Moja Woda". Wpłynęło kilkanaście tysięcy wniosków o dofinansowanie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 12:19
W ramach rządowego programu "Moja Woda" wpłynęło rekordowe 25 tys. wniosków na dofinansowanie przydomowych instalacji retencyjnych. Nabór wniosków, których łączna kwota wyniosła ponad 114 mln zł prowadzony był do 31 października 2020 r. przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd chce wzmocnić rodzinne gospodarstwa rolne. Przygotowuje specjalną ustawę

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 18:46
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowuje projekt ustawy o rodzinnych gospodarstwach rolnych, aby to one, a nie jak to jest obecnie gospodarze, stały się podmiotem, jeżeli chodzi o pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej szef resortu rolnictwa Grzegorz Puda.
rozwiń zwiń