X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

60 mln zł ze środków UE. PARP chce zachęcić zagraniczne start-upy do działania nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 11:39
Rusza konkurs, którego celem jest przyciągnięcie do Polski zagranicznych start-upów - poinformowała w środę Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Budżet konkursu to 60 mln zł ze środków Unii Europejskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczyna nabór wniosków w konkursie "Programy Akceleracyjne – Poland Prize" Jest on adresowany do operatorów, którzy będą sprowadzać do Polski zagraniczne start-upy i pomagać im w nawiązaniu współpracy z krajowymi partnerami biznesowymi. Budżet konkursu to 60 mln zł ze środków unijnych, a minimalna wartość składanych projektów to 7 mln zł. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój w ramach działania 2.5. Nabór wniosków - jak napisano - potrwa do 9 grudnia 2020 r.

eksport1200.jpg
Projekt PARP na ekspansję zagraniczną polskich firm. Wnioski można składać do końca września

Grant na działalność nad Wisłą

Celem programu jest znalezienie operatorów programów akceleracyjnych, którzy dysponują międzynarodowym doświadczeniem we wspieraniu start-upów i potrafią efektywnie współpracować z partnerami biznesowymi. Ich zadaniem będzie wyszukanie najciekawszych zagranicznych młodych firm o odpowiednim potencjale wzrostu i sprowadzenie ich do Polski.

Wybrani operatorzy - jak wskazano - przeprowadzą dwa etapy programu. W pierwszym pozyskane start-upy, po założeniu spółki w Polsce, mogą otrzymać grant w wysokości do 50 tys. zł. Ta kwota ma pokryć koszty 3-miesięcznych działań niezbędnych do rozpoczęcia biznesu w naszym kraju i jego dalszego rozwijania (budowa zespołu, podnoszenie kompetencji, nawiązywanie relacji, promocja, pozyskanie partnera). Ten etap uwzględnia także wsparcie opiekuna start-upu – concierge.

praca zdalna 1200.jpg
PARP zwróci część kosztów szkoleń i doradztwa. Zobacz, jak skorzystać z pomocy

Start już w marcu 2021 roku ?

W drugim etapie programu start-upy, które skutecznie nawiązały współpracę z partnerem biznesowym, będą mogły otrzymać grant w wysokości do 250 tys. zł. To wsparcie na pokrycie kosztów działań w zakresie akceleracji (trwających do 10 miesięcy i niezbędnych dla przeprowadzenia pilotażowego wdrożenia ich rozwiązań u odbiorcy technologii) lub pozyskanie przez start-up kapitału od inwestora.


Akceleratory będą oferowały również start-upom wsparcie w fazie postakceleracji, np. poprzez kontynuację lub rozszerzenie wybranych działań rozwojowych. Wybrane akceleratory powinny być gotowe do uruchomienia swoich programów akceleracyjnych w marcu 2021 r.

Przypomniano, że jest to druga odsłona konkursu, którego pilotażowa wersja – zrealizowana w latach 2018-2020 – pomogła sprowadzić do Polski ponad 100 młodych spółek.


PR24/IAR/PAP/sw

Czytaj także

20 mld zł na wsparcie małego i średniego biznesu. Gowin: zdecyduje kolejność zgłoszeń

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 18:30
Co najmniej 20 mld zł trafi do polskich firm z Europejskiego Funduszu Gwarancyjnego - poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Dodał, że nowy fundusz nie zawiera tzw. kopert narodowych, a zdecyduje kolejność zgłoszeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

1 mld euro unijnej pożyczki. Pomoże chronić miejsca pracy

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 14:28
Komisja Europejska poinformowała, że wypłaciła Polsce 1 mld euro na pomoc w ochronie miejsc pracy i utrzymanie zatrudnienia. Bruksela skierowała też środki do Włoch i Hiszpanii, krajów, które zostały najmocniej dotknięte kryzysem wywołanym koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusze europejskie na przyjazne wzornictwo. Na najlepsze pomysły czeka 70 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 14:48
Z pomocą Funduszy Europejskich będzie można skorzystać z profesjonalnej pomocy projektanta przy opracowaniu innowacyjnych projektów wzorniczych przyjaznych dla osób o szczególnych potrzebach. W konkursie "Design dla przedsiębiorców. Dostępność Plus" dla mikro-, małych i średnich firm czeka 70 mln złotych - poinformowało MFiPR.
rozwiń zwiń