X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wrócił dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Możliwe, że będzie wypłacany dłużej

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 10:17
Od 9 listopada rodzicom wypłacany jest dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg nie wykluczyła, że zasiłek ten będzie wypłacany dłużej niż do 29 listopada.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Photographee.eu/shutterstock

Minister podkreśliła, że będzie to uzależnione od sytuacji epidemicznej kraju.

- Będziemy analizowali sytuację - zapewniła Marlena Maląg. Przypomniała, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom, którzy opiekują się dziećmi do 8. roku życia, a w przypadku niepełnosprawności, w zależności od stopnia niepełnosprawności, do 24. roku życia.

Posłuchaj
00:27 zasil1.mp3 Marlena Maląg: długość wypłacania zasiłku zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej (IAR)
ręka pomocna dłoń pomoc 1200.jpg
W tym roku większa pula wsparcia dla bezdomnych. Na ten cel trafi kilkanaście milionów złotych

W jakich sytuacjach przysługuje dodatkowy zasiłek?

Marlena Maląg zaznaczyła, że o dodatkowy zasiłek opiekuńczy można się starać z racji zdalnej nauki w szkołach i w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola czy innej placówki, do której uczęszcza dziecko. Dodatkowy zasiłek przysługuje także w przypadku, gdy placówki opiekuńcze nie są w stanie zapewnić opieki z powodu ich ograniczonego funkcjonowania w czasie trwania pandemii.

Posłuchaj
00:11 zasil2.mp3 Marlena Maląg: zasiłek przysługuje także wtedy, gdy placówki opiekuńcze nie są w stanie zapewnić opieki z powodu ich ograniczonego funkcjonowania w czasie trwania pandemii (IAR)

Aby otrzymać dodatkowy zasiłek, wystarczy złożyć u swojego pracodawcy czy płatnika składek oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem. Oświadczenie to jest jednocześnie wnioskiem o ten zasiłek.

Minister Marlena Maląg przypomniała, że dodatkowego zasiłku nie wlicza się do limitu 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym przyznawanego na tzw. ogólnych zasadach.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To egzamin z dojrzałości i odpowiedzialności". Marlena Maląg apeluje o wspieranie seniorów

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 12:20
- Prawie 10 tys. seniorów zadzwoniło na infolinię działającą w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Tylu też mamy wolontariuszy, ale zachęcam, żeby zaangażowało się ich jeszcze więcej - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W tym roku większa pula wsparcia dla bezdomnych. Na ten cel trafi kilkanaście milionów złotych

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 14:28
W tym roku na wsparcie osób bezdomnych resort rodziny i polityki społecznej przeznaczył 17 milionów złotych - poinformowała minister Marlena Maląg. Podkreśliła, że jest to więcej środków niż w latach poprzednich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wnioski o wyprawkę szkolną do końca listopada". Minister rodziny o programie "Dobry Start"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 06:25
Większość rodziców i opiekunów złożyła już wnioski o wyprawkę szkolną z programu "Dobry Start". Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przypomina, że można to zrobić do końca tego miesiąca.
rozwiń zwiń