X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kilkunastu chętnych na czeskie elektrociepłownie w Polsce. Jednym z nich PGE

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 08:08
Do końca 2021 r. czeski koncern energetyczny CEZ chce się pozbyć zakładów w Skawinie i Chorzowie. Zainteresowana jest PGE i 13 innych kupców - czytamy w czwartkowym "Pulsie Biznesu".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Piotr Mitelski

"PB" pisze, powołując się na informacje czeskiej spółki, że wstępne zainteresowanie polskimi aktywami produkcyjnymi należącymi do CEZ wyraziło w terminie do 29 września 14 inwestorów. Ich nazwa nie pada.

Dziennik przypomina, że Czesi sprzedają firmy CEZ Skawina i CEZ Chorzów, czyli elektrociepłownie o łącznej mocy zainstalowanej 568 MWe i 1088 MWt, a także spółki CEZ Produkty Energetyczne Polska i CEZ Polska.

ADO elektrownia....jpg
Nowe bloki gazowo-parowe w elektrowni Dolna Odra. Jest zgoda na budowę

Czas do 7 grudnia

Na niewiążące oferty zakupu czekają do 7 grudnia. Po analizie ofert ma powstać krótka lista potencjalnych inwestorów, oferujących najlepszą cenę. Potem przyjdzie czas na oferty wiążące, których można się spodziewać wiosną przyszłego roku.

Jak pisze "PB" zainteresowanie zakupem polskich spółek należących do CEZ deklarowała PGE.

CEZ w około 70 proc. należy do państwa, a jego akcje są notowane na giełdach w Pradze i w Warszawie.

PolskieRadio24.pl, PAP, PB, md

Czytaj także

PGNiG chce obniżenia ceny gazu z Rosji. Złożono wniosek o renegocjację kontraktu z Gazpromem

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 20:40
PGNiG 1 listopada br. złożył wniosek do PAO Gazprom i OOO Gazprom Export o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu jamalskiego - poinformował zarząd spółki w niedzielę. Podkreślono, że celem jest wynegocjowanie ceny niższej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soboń: wkrótce zaczynamy rozmowy z Brukselą o wsparciu dla górnictwa

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 08:12
Wiele wskazuje na to, że wsparcie dla górnictwa odbędzie się na drodze decyzji indywidualnej, w oparciu o traktaty - mówi w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych oraz pełnomocnik rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGNiG chce renegocjować cenę gazu z Gazpromem. Rosyjski koncern: otrzymaliśmy wniosek

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 18:00
Rosyjski koncern Gazprom potwierdził w poniedziałek otrzymanie wniosku Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) o renegocjację ceny kontraktowej gazu. Gazprom wskazał, że zgodnie z kontraktem każda ze stron może renegocjować cenę raz na trzy lata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe bloki gazowo-parowe w elektrowni Dolna Odra. Jest zgoda na budowę

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 14:26
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna otrzymała pozwolenie na budowę dwóch niskoemisyjnych bloków gazowo-parowych o łącznej mocy około 1400 MW. Nowoczesne jednostki wytwórcze powstaną na terenie Elektrowni Dolna Odra. Inwestycja przyczyni się do realizacji celów klimatycznych UE, co wpisuje się w strategiczne kierunki rozwoju Grupy PGE.
rozwiń zwiń