X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje o wysokości stóp procentowych

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 11:11
Rada Polityki Pieniężnej zbierze się dziś na jednodniowym posiedzeniu, na którym zdecyduje o poziomie stóp procentowych w Polsce. Od wysokości stóp zależy oprocentowanie lokat i kredytów w złotych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Ekonomista Santander Bank Polska Piotr Bielski uważa, że w sytuacji spowolnienia gospodarczego Rada nie zdecyduje się na podwyżkę stóp procentowych.


piotr bujak 1200.jpg
Ekspert banku PKO BP: przez najbliższe dwa lata trudno spodziewać się zmiany stóp procentowych

Posłuchaj
00:19 stopy.mp3 Rada Polityki Pieniężnej zbierze się dziś na jednodniowym posiedzeniu, na którym zdecyduje o poziomie stóp procentowych w Polsce. Od wysokości stóp zależy oprocentowanie lokat i kredytów w złotych./IAR/.

 

Ekspert dodał, że nie ma też mocnych argumentów za ich obniżeniem. Dlatego ekonomista uważa, że stopy procentowe będą utrzymywane na obecnym poziomie co najmniej przez dwa lata.

Obecnie podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi 0,1 procent.
IAR, jk

Czytaj także

Zobacz, jak chronić swoje oszczędności w dobie niskich stóp procentowych

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 14:55
Jak ratować nasze oszczędności przed inflacją w dobie niskich stóp procentowych i co one oznaczają dla pożyczkodawców, pisze Bartosz Turek, analityk HRE Investments.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosztowne kredyty. UOKiK bierze pod lupę oprocentowanie pożyczek

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 14:15
Zmiana stóp procentowych powinna każdorazowo wpływać na zmianę oprocentowania kredytów opartych np. o WIBOR, ale niektóre banki obniżają je tylko do określonego w umowie poziomu - wskazuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z lokat odpłynęła niemal co czwarta złotówka. Inflacja pochłania siłę nabywczą oszczędności

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 10:00
W ciągu 7 miesięcy z lokat odpłynęła niemal co czwarta złotówka; jest to najmocniejszy odpływ w historii – wynika z szacunków HRE Investments. Jak dodano, najnowsze dostępne dane NBP sugerują, że w ciągu roku oprocentowanie przeciętnej rocznej lokaty spadło 11-krotnie do 0,14 proc. w sierpniu.
rozwiń zwiń