X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych wsparcia. ARiMR podsumowuje program restrukturyzacji gospodarstw

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 09:37
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podsumowuje dotychczasowe nabory wniosków na "Restrukturyzację małych gospodarstw", finansowaną z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com
Posłuchaj
03:00 PR1_AAC 2020_11_03-06-34-58.mp3 Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych wsparcia. ARiMR podsumowuje program restrukturyzacji gospodarstw (Tomasz Matusiak/PR1)

Indywidualne gospodarstwo mogło otrzymać na ten cel 60 tys. zł bezzwrotnej premii wypłacanej w dwóch ratach - przypomina Tomasz Kułak, dyr.  Departamentu Działań Premiowych ARiMR.

Pierwsza rata wynosi 80% kwoty pomocy, w tym przypadku to 48 tys. zł. Druga rata to już 20% pomocy i wynosi w ramach tego działania 12 tys. zł. Po wypałacie drugiej raty, do upływu 5 lat od otrzymania pierwszej raty rolnik musi wypełnić szereg zobowiązań, m.in. utrzymać wielkość ekonomiczną gospodarstwa na wymaganym poziomie.

Posłuchaj
00:40 ARiMR skrót 4 listopad 2020.mp3 Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych wsparcia. ARiMR podsumowuje program restrukturyzacji gospodarstw (skrót audycji/PR1)

Otrzymaną pomoc rolnik może przeznaczyć na wydatki związane z prowadzeniem działalności rolniczej w swoim gospodarstwie. Zakres kosztów jakie rolnik może ponieść w ramach programu jest bardzo szeroki.

Pieniądze mogą być przeznaczone np. na zakup nowych urządzeń, maszyn lub wyposażenia gospodarstwa, a także dopuszczalne są inwestycje związane z robotami budowlanymi.

uprawa rolnik rolnictwo koszta 1200.jpg
Jesienne nabory ARiMR. Zobacz, o jakie rodzaje wsparcia mogą się ubiegać rolnicy

Program z coraz większymi zainteresowaniem rolników

W 2020 roku odbył się już 8 nabór w ramach programu "Restrukturyzacje małych gospodarstw" . Działanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród rolników - podkreśla dyrektor Kułak.

​W pierwszym naborze rolnicy złożyli prawie 11 tys. wniosków, w drugim naborze wniosków było już 12 tys. wniosków. W roku 2020 rolnicy złożyli prawie  18 tys wniosków.

Najwięcej wniosków  pochodziło z województw, gdzie występuje większa liczba małych gospodarstw rolnych.
Liderem jest woj. lubelskie, gdzie rolnicy złożyli w ramach wszystkich 8 naborów 26% wniosków. Kolejne województwa, to mazowieckie, świętokrzyskie i łódzkie (tu ok. 9% wszystkich wniosków), poza tym woj. małopolskie i wielkopolskie.  

W ramach działania restrukturyzacje małych gospodarstw Agencja dotychczas wypłaciła rolnikom ponad 1 miliard 400 mln zł. ​

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reforma polityki rolnej UE po 2022 r. – więcej wymagań, wyższe sankcje. PE publikuje swoje stanowisko

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 17:00
Przyszła polityka rolna UE powinna być bardziej elastyczna, zrównoważona i odporna na kryzysy, aby rolnicy mogli nadal zapewniać bezpieczeństwo żywnościowe w całej UE – uznał Parlament Europejski w przyjętym stanowisku w sprawie reformy polityki rolnej UE po 2022 r.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Diagnoza stanu rolnictwa". Trwa powszechny spis rolny

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 07:42
Rolnicy biorą udział w obowiązkowym spisie rolnym. Badanie raz na dekadę przeprowadza Główny Urząd Statystyczny. Rachmistrzowie zachęcają do wysyłania wypełnionych dokumentów pocztą. Istnieje też możliwość dokonania spisu drogą telefoniczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesienne nabory ARiMR. Zobacz, o jakie rodzaje wsparcia mogą się ubiegać rolnicy

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 12:22
W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trwają jesienne nabory wniosków o wsparcie dla rolników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawet 250 tys. zł na nowy biznes na wsi. Zobacz, na co można otrzymać dotację

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 17:40
Od dziś do końca listopada rolnicy mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.
rozwiń zwiń