X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pomoc dla handlarzy kwiatami. Rolnicze agencje rozpoczynają skup chryzantem

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 09:27
Oddziały terenowe dwóch agencji rolniczych rozpoczynają skup chryzantem doniczkowych. Chodzi o kwiaty przygotowane pierwotnie do sprzedaży w uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay
Posłuchaj
00:42 sssd.mp3 Oddziały ARiMR i KOWR zaczynają skup chryzantem doniczkowych - relacja Michała Fedusio (IAR)

Możliwość zbytu kwiatów otrzymali posiadacze co najmniej 50 chryzantem. Stosowne wnioski mogą składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Wszyscy przedsiębiorcy mogą składać dokumenty do piątku. Należy w nich podać podstawowe dane dotyczące towaru - poinformowała wiceminister rolnictwa Anna Gembicka.

- Nie będzie to tak, że sprzedawca czy producent przywiezie swój towar pod drzwi Agencji. We wnioskach będzie trzeba zadeklarować liczbę kwiatów do takiego odkupienia oraz miejsce ich składowania. Następnie będziemy uruchamiać pomoc - zapowiedziała wiceminister.

Skupione od przedsiębiorców kwiaty Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przekażą zainteresowanym organizacjom pozarządowym lub samorządom. Te jednostki mogą zgłaszać chęć odbioru towaru do 12 listopada.


pap_zaduszki1200.jpg
Dziś Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych

Różne rodzaje pomocy

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk przypomniała, że producenci chryzantem lub ich sprzedawcy mogą skorzystać także z innych mechanizmów wsparcia, związanych ze zwalczaniem skutków koronawirusa.

- Branże objęte wygaszeniem mogą korzystać z mikropożyczek, zwolnień z płacenia składek ZUS za listopad oraz wnioskować o "postojowe" dla pracowników" - mówi wiceminister.

- Każdemu będziemy starać się pomóc. To są działania punktowe definiujące potrzeby gospodarcze - dodała Olga Semeniuk.

Jak podała w komunikacie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wysokość wsparcia w przeliczeniu na sprzedaną chryzantemę regulować będzie rozporządzenie. Środki ze skupu kwiatów mają trafić do przedsiębiorców do końca roku.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Różaniec do Granic Nieba". Modlitwa o pojednanie i przebaczenie

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 21:35
Msza święta z sanktuarium w Gietrzwałdzie otworzyła wydarzenie pod nazwą "Różaniec do Granic Nieba". Mszę celebrował metropolita warmiński, arcybiskup Józef Górzyński. Potem odbyło się czuwanie modlitewne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 07:06
Kościół katolicki wspomina 2 listopada w liturgii wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu. Kapłani mogą odprawić tego dnia trzy msze św.: w intencji poleconej przez wiernych, za wszystkich wiernych zmarłych i według intencji papieża.
rozwiń zwiń