X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pakiet pomocowy w wysokości 157 mln zł. Rząd wesprze kinematografię poszkodowaną przez pandemię

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 14:31
O wsparcie będą mogli się ubiegać producenci, dystrybutorzy, a także podmioty prowadzące kina studyjne oraz małe kina. Przewidywany budżet pakietów pomocowych to kwota do 157 milionów złotych - poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mark Agnor/Shutterstock.com

W ramach pomocy rządowej dla kinematografii powstają trzy nowe priorytety w Programach Operacyjnych Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Obecnie pakiet pomocowy został skierowany do zatwierdzenia przez Radę PISF.

Priorytety pomocowe tworzone są przez dyrektora PISF dzięki wsparciu resortu kultury oraz Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Dodatkowo na wsparcie produkcji filmów przeznaczono 40 mln zl

Dodatkowo, decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego, został zwiększony budżet Programu Operacyjnego Produkcja filmowa o kwotę około 40 milionów złotych ze środków MKiDN w związku z COVID-19.

Jarosław Sellin 1200.jpg
"Przeznaczyliśmy ponad 4 mld złotych od początku pandemii". Sellin o wsparciu dla polskiej kultury

Środki zostaną przeznaczone na prace na planach filmowych, ukończenie filmów i ich projekcję

Celem nowych priorytetów jest przetrwanie branży kinematograficznej w trudnym okresie pandemii COVID-19 poprzez kontynuację pracy na planach filmowych, dystrybucję ukończonych produkcji oraz ich kinowe projekcje.


Propozycje ujęte w nowych priorytetach PISF obejmują trzy działania: bezzwrotne pożyczki na przeciwdziałanie skutków COVID-19 w produkcji audiowizualnej, wsparcie promocji polskiego filmu i dystrybucji polskich filmów.

Małe kina dostaną dofinansowanie 15 tys. zł, dystrybutorzy filmów otrzymają środki na licencje

Przewidują, między innymi, dofinansowanie w wysokości 15 tys. zł na jeden ekran miesięcznie dla podmiotów prowadzących kina studyjne oraz dla podmiotów prowadzących małe kina, w których wyświetlane są polskie filmy, oraz dofinansowanie dla dystrybutorów na pokrycie kosztów P&A oraz licencji specjalnej, związanej z premierą i dystrybuowaniem filmu w kinie w czasie pandemii COVID-19.

Nabór wniosków na dofinansowanie rusza 7 listopada

Nabór i ocena wniosków będą prowadzone w sposób ciągły od 7 listopada 2020 roku. Jako kwalifikowane będą uznawane koszty poniesione od 1 listopada 2020 roku do 30 kwietnia 2021 roku.

IAR, jk

Czytaj także

ZUS: płyną wnioski w ramach tarczy 5.0. Zobacz, które branże mogą liczyć na pomoc

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 17:57
Do ZUS wpłynęły pierwsze wnioski o wsparcie od przedstawicieli branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej. Najczęściej przedsiębiorcy wnioskują o zwolnienie z opłacania składek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: trzeba pomagać zamykanym branżom, ale pomoc musi być celowana

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 17:00
Ekonomiczne skutki drugiej fali koronawirusa i wprowadzone w związku z nią ograniczenia to temat dzisiejszej audycji Rządy Pieniądza, której gościem byli ekonomiści: Andrzej Sadowski (Centrum im. A. Smitha) i dr Waldemar Kozioł (UW). Goście jednoznacznie twierdzili, że pomoc dla zamykanych branż jest potrzebna, ale powinna być bardzo precyzyjnie lokowana.
rozwiń zwiń