X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Szybsza i wygodniejsza korespondencja z urzędami. E-doręczenia coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 10:07
Na trwającym dziś posiedzeniu Senat ma się zająć prawem o doręczeniach elektronicznych. Dzięki nowemu prawu będzie można odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę. - To nowa era funkcjonowania administracji i Poczty Polskiej - mówi sekretarz stanu w kancelarii premiera Marek Zagórski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PIXABAY
Posłuchaj
02:05 PR1_AAC 2020_10_28-06-32-42.mp3 Szybsza i wygodniejsza korespondencja z urzędami. E-doręczenia coraz bliżej (Tomasz Matusiak/PR1)

Jak dodaje, poszczególne instytucje stopniowo będą zobowiązywane do przekazywania całej korespondencji w formie elektronicznej wyznaczonemu operatorowi, czyli Poczcie Polskiej.

Prezes Instytutu Pocztowego Krzysztof Piskorski wyjaśnia, że w praktyce będzie to wyglądać tak, że każdy z nas będzie mógł mieć dostęp do elektronicznej skrzynki, która będzie służyć do komunikacji z urzędami.

poczta polska 1200
PolskieRadio24.pl Gospodarka Firma Poczta Polska uruchomiła witrynę z dostępem do usług cyfrowych

Kamień milowy na drodze rozwoju e-usług

Zdaniem dziekana Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie dr. Macieja Kaweckiego projekt dot. e-doręczeń jest rewolucją na rynku e-usług. Jak mówi ekspert, to ogromna wygoda - nie trzeba będzie już np. stać w długich kolejkach na poczcie.

Rzecznik Poczty Polskiej Justyna Siwek zapewnia, że jej spółka jest gotowa do pełnienia roli narodowego operatora cyfrowego. Dodaje, że dla osób, które nie będą chciały korzystać z e-doręczeń, dostępna będzie forma hybrydowa - Poczta Polska będzie drukowała e-listy i wysyłała je w wersji papierowej.

Usługa e-doręczeń ma być darmowa.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pandemia przyspieszyła cyfryzację. Duża zmiana zachowań konsumentów

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 15:30
Pandemia przyspieszyła cyfryzację w wielu dziedzinach, w tym w bankowości - zgodzili się uczestnicy debaty "Cyfrowi transformersi, czyli nowa normalność w bankowości", która odbyła się podczas X Europejskiego Kongresu Finansowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poczta Polska uruchomiła witrynę z dostępem do usług cyfrowych

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 12:41
Poczta Polska uruchomiła w niedzielę specjalną witrynę internetową, umożliwiającą szybki dostęp do rozproszonych dotychczas usług cyfrowych. Na jednej stronie można m.in. nadać przekaz, kupić znaczek, wygenerować naklejkę na paczkę czy zapłacić mandat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfryzacja firm. Ponad stu laureatów konkursu zorganizowanego przez resort funduszy

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 09:07
Rozstrzygnięto konkurs na najlepsze projekty zwiększające poziom cyfryzacji przedsiębiorstw – poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Do 105 laureatów trafi ok. 2 mln zł ze środków Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń