X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

20 mln zł na walkę z ASF. Umowa funduszu ochrony środowiska ze związkiem łowieckim

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 12:00
Prawie 20 mln zł otrzyma Polski Związek Łowiecki otrzyma z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup m.in. 400 chłodni do przechowywania tusz dzików pochodzących ze stref występowania ogniska wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF).
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com/Konektus Photo

W ramach projektu PZŁ do końca marca 2021 r., nabędzie również 24 specjalistyczne pojazdy do transportu mobilnych chłodni oraz bezpiecznego transportu pozyskanych zwierząt.

Wsparcie dla 11 województw

Zakupione chłodnie i specjalistyczne środki transportu będą użytkowane na terenie występowania ASF w żółtych, czerwonych i niebieskich strefach 11 województw – podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, łódzkiego, pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego – a także w miejscach ewentualnego wystąpienia nowych ognisk choroby.

Umowa przekazania dotacji w wysokości 19,8 mln zł została podpisana w październiku tego roku przez dyrektora departamentu ochrony ziemi NFOŚiGW Jarosława Rolińskiego oraz przewodniczącego zarządu głównego PZŁ, głównego łowczego krajowego Pawła Lisiaka.

Fundusz walczy z ASF

Źródłem dofinansowania jest program Funduszu "Racjonalna gospodarka odpadami", Część 1) Selektywne zbieranie i zapobieganie powstawaniu odpadów.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przypomina, że od kilku lat przeznacza środki na walkę z ekspansją niebezpiecznego wirusa ASF. Dotychczas przeznaczył na ten cel ok. 26,5 mln zł, a kolejne umowy o dofinansowanie są procedowane.

 

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS

 

Czytaj także

Minister rolnictwa o odstrzale dzików: to element prawa, którego trzeba przestrzegać

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 15:00
- Nikt nie ma prawa przeszkadzać w polowaniu na chore dziki, ponieważ łamie się w ten sposób prawo - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odszkodowanie z powodu suszy i ASF. Wiemy, na jaką pomoc mogą liczyć rolnicy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 11:30
Od czwartku 7 maja do końca sierpnia rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź ASF, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy w ramach programu "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

300 tys. zł wsparcia z ARiMR dla rolników poszkodowanych przez klęski żywiołowe lub ASF

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 10:10
Do końca sierpnia rolnicy zainteresowanie uzyskaniem wsparcia przy odtwarzaniu potencjału produkcyjnego gospodarstwa, zniszczonego w następstwie klęsk żywiołowych lub wystąpienia ASF, mogą składać wnioski o pomoc w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekompensaty za klęski żywiołowe lub ASF. ARiMR ogłasza nowy program pomocy dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 11:00
Od 15 października 2020 r. rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, mogą składać w ARiMR wnioski o wsparcie finansowe z PROW 2014-2020. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miliony złotych dla gmin, w których funkcjonowały PGR-y. Nowy program pomocowy rządu

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 16:37
250 mln złotych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 trafi do gmin, w których funkcjonowały niegdyś państwowe gospodarstwa rolne - przewiduje projekt uchwały Rady Ministrów. Pieniądze na rachunki samorządów mają jeszcze trafić w grudniu 2020 r. Celem jest wsparcie inwestycji lokalnych.
rozwiń zwiń