X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Premier: będzie wsparcie dla branż dotkniętych ograniczeniami

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 12:05
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w najbliższym czasie zostaną przedstawione nowe instrumenty wsparcia dla branż, których najbardziej dotykają skutki restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Chodzi tu między innymi o branżę fitness, ale też o gastronomię. 
Pandemia w Polsce. Klienci w jednej z gdańskich restauracji
Pandemia w Polsce. Klienci w jednej z gdańskich restauracjiFoto: Arpan Bhatia/Shutterstock

Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od jutra będzie obowiązywał zakaz działalności stacjonarnej kawiarni i restauracji - takie lokale będą mogły przygotowywać posiłki tylko na wynos.

Od tygodnia zamknięte są już siłownie, baseny czy aquaparki. Wiadomo, że w ostatnich dniach reprezentanci władz rozmawiali z przedstawicielami tych branż o ich sytuacji.

Stanisław Karczewski 1200.jpg
"Mam nadzieję, że zostanie przyjęta w poniedziałek". Karczewski o ustawie covidowej

"Nie zostawimy tych branż samych"

Szef rządu mówił, że kwestią najbliższych godzin i dni jest zaprezentowanie nowych instrumentów pomocowych dla poszkodowanych branż. Jak wyjaśniał, wsparcie obejmie w sumie 31 rodzajów działalności gospodarczej (PKD).

Szef rządu przypomniał, że firmy korzystają jeszcze ze środków, przekazanych im w ramach tarczy antykryzysowej i finansowej. Część pomysłów z wiosny będzie wykorzystana przy tworzeniu nowego programu pomocowego.

- Zaproponujemy nowe instrumenty wsparcia, które będą polegały na użyciu tych narzędzi, z których korzystaliśmy wiosną, takich jak zwolnienie ze składek ZUS lub postojowe. Będziemy też proponować długoterminowe fundusze na restrukturyzację w firmach i wsparcie w prowadzeniu działalności. Nie zostawimy tych branż samych - zapewnił.

PolskieRadio24.pl, md

Czytaj także

Premier: cała Polska od soboty będzie czerwoną strefą

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 12:00
Mateusz Morawiecki poinformował, że od soboty cała Polska będzie objęta zasadami obowiązującymi w czerwonej strefie. Szef rządu podkreślił, że takie działania są niezbędne do zatrzymania wzrostu zakażeń koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia koronawirusa nie słabnie. Minister zdrowia: musimy coraz gwałtowniej hamować

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 07:52
- Sytuacja jest bardzo poważna i wydaje mi się, że jest już przestrzeń na kolejne obostrzenia – bardziej drastyczne – które spowodują, że wyhamujemy – mówi w piątkowej "Rzeczpospolitej" minister zdrowia Adam Niedzielski. - Musimy bronić wydolności systemu opieki zdrowotnej - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekord zakażeń. Ponad 13,5 tys. nowych przypadków koronawirusa i ponad 150 zgonów

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 10:45
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 632 osób. Zmarło 153 pacjentów - podało Ministerstwo Zdrowia. Od czwartku wyzdrowiało 2 888 osób zakażonych koronawirusem. W sumie w Polsce jest ponad 105 tys. ozdrowieńców.
rozwiń zwiń