X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Horała: nie ma planów zamykania lotnisk

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 11:04
- Obecnie nie ma planów zamykania lotnisk ani ograniczania ruchu lotniczego z państwami strefy Schengen - powiedział w piątek wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Damian Pankowiec/shutterstock

- W tym momencie nie ma takich planów. W strefie Schengen nie ma zakazu ruchu, dlatego że przy otwartej strefie Schengen, przy swobodnym przepływie ludzi przez granice w tej strefie, zakaz lotów powoduje tylko zmniejszenie skali czy szybkości ruchu, powiedział wiceminister.

Dodał też, że w październiku i listopadzie, nawet w czasie gdy nie byliśmy dotknięci pandemią, ruch lotniczy praktycznie zamierał.


shutterstock_1487054180 (1).jpg
Znamy zimową siatkę połączeń LOT-u. Prawie 60 kierunków rejsów

- To jest bardzo niski sezon w ruchu lotniczym, więc tutaj zakazy nie są potrzebne - stwierdził na antenie TVP1.

Przygotowania do budowy CPK idą zgodnie z planem

Horała zapewnił, że przygotowania do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego przebiegają zgodnie z planem.

- Czas spowolnienia gospodarczego, a z takim mamy do czynienia w wyniku pandemii, to jest okres, kiedy duże inwestycje publiczne są szczególnie potrzebne, żeby dać dodatkowy napęd gospodarce. To jest też czas, kiedy stosunkowo łatwo się je przeprowadza, łatwiej pozyskać kontrahentów, firmy konkurują ceną, bardziej starają się o kontrakty - stwierdził.


cpk 1200(1).jpg
Inwestycje w nowe technologie to sposób na zapaść w lotnictwie. Horała o budowie CPK

Horała przypomniał, że dwa porty lotnicze - Incheon w Seulu i Narita w Tokio - złożyły oferty w postępowaniu na doradcę strategicznego Centralnego Portu Komunikacyjnego i zapowiedział, że "wkrótce" postępowanie to zostanie rozstrzygnięte.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 000 hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie mógł obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie.

PAP, jk

 

Czytaj także

Pomoc dla lotnisk, które ucierpiały przez pandemię. Zgoda KE na polskie wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 14:50
Komisja Europejska zatwierdziła opiewający na 32 mln euro polski program na rekompensaty dla portów lotniczych za poniesione przez nie straty wynikające z pandemii koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd zdecydował o wprowadzeniu zakazu lotów do Polski z niektórych państw. Zobacz listę krajów

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 14:28
Rząd do 27 października br. przedłużył zakaz lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym. Chodzi o 29 państw, na liście nie ma m.in. krajów Unii Europejskiej, strefy Schengen oraz Ukrainy - poinformował we wtorek CIR. Zakaz zacznie obowiązywać od środy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus uderza w porty lotnicze: spadły przewozy pasażerskie i towarowe

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 15:03
Pandemia i związane z nim ograniczenia biją w porty lotnicze. Jak wynika z najnowszych danych z lotnisk w Katowicach i Warszawie, we wrześniu ruch w obu portach był zdecydowanie mniejszy niż przed eskalacją pandemii. Zdecydowanie też mniej przewieziono towarów.
rozwiń zwiń