X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Gaz-System wybrał kolejnych wykonawców Baltic Pipe

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 07:54
Gaz-System wybrał wykonawców budowy wszystkich elementów lądowych Baltic Pipe w Polsce. Wykonawcą pierwszego etapu w gazociągu Goleniów-Lwówek, czyli fragmentu Goleniów-Ciecierzyce został Budimex, a drugiego etapu: Ciecierzyce-Lwówek została spółka JT SA.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Batlicpipe/Gaz-System

W postępowaniu zakupowym na budowę gazociągu łączącego (41 km) wybrane zostało konsorcjum firm: UAB MT Group (Lider) i PPS Pipeline Systems GmbH. Natomiast w postępowaniu zakupowym na budowę tłoczni wybrane zostały: dla Tłoczni Goleniów: MAX STREICHER S. P. A, dla Tłoczni Odolanów konsorcjum w składzie ATREM S.A. (Lider), JT SA, PJP MAKRUM SA, PROJPRZEM Budownictwo Sp. z o.o., a dla Tłoczni Gustorzyn firma MAX STREICHER S. P. A.

gazociąg1200.jpg
PGNiG kupi gaz od Danii. Umowa podpisanaKonkurencyjne postępowanie zakupowe

"Wykonawcy zostali wybrani w wyniku konkurencyjnego postępowania zakupowego. Podstawowe kryteria, którymi zamawiający kierował się podczas wyboru powyższych firm to m.in. wiarygodność i doświadczenie podmiotu przy realizacji podobnych zadań inwestycyjnych oraz wartość finansowa złożonych ofert. Wszyscy wybrani oferenci przeszli pozytywnie audyt Gaz-System obejmujący badanie zdolności do realizacji zadania inwestycyjnego w zakładanym terminie oraz weryfikację dostępnych zasobów technicznych, finansowych i organizacyjnych" – poinformowała spółka.


Na początku maja tego roku Gaz-System wybrał wykonawcę podmorskiego gazociągu Baltic Pipe. Odcinek ten zbuduje spółka Saipem Limited, która ułoży gazociąg na dnie Morza Bałtyckiego. Prace budowlano-montażowe obejmą także miejsca tzw. lądowania gazociągu, czyli połączenia części podmorskiej z odcinkami lądowymi w Polsce i Danii.

10 mld m3 gazu ziemnego rocznie

Baltic Pipe to strategiczny projekt, który ma utworzyć nową drogę dostaw gazu ziemnego z Norwegii na rynki duński i polski oraz do użytkowników końcowych w krajach sąsiednich. Gazociąg będzie mógł przesyłać 10 mld m3 gazu ziemnego rocznie do Polski oraz 3 mld m3 z Polski do Danii.
Uruchomienie gazociągu planowane jest na 1 października 2022 r.

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS, md

Czytaj także

Blok gazowo-parowy w Stalowej Woli został przekazany do eksploatacji

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 14:15
Blok gazowo-parowy w Stalowej Woli został przekazany do eksploatacji. Tym samym nowa jednostka rozpoczęła pracę w systemie energetycznym Polski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PGNiG: biometan będziemy mieszać w sieciach z gazem ziemnym

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 15:15
Chcemy, by za 10 lat biometan stanowił w naszych sieciach 10 proc. gazu, a w kolejnych dekadach jeszcze więcej - zapowiedział podczas szóstej edycji Kongresu Energetycznego DISE we Wrocławiu prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polacy chcą mieć dostęp do taniej energii". Sasin o nowej strategii PGE

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 17:42
PGE Polska Grupa Energetyczna w 2050 roku zamierza osiągnąć neutralność klimatyczną. Dziś spółka przedstawiła nową strategię do 2030 roku, z perspektywą do 2050 roku. Dokument oparty jest na trzech filarach - to energia przyjazna dla środowiska, sprawna i efektywna organizacja, a także nowoczesne usługi energetyczne. PGE przekazała, że do 2030 roku spółka planuje wydać na inwestycje 75 miliardów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Japoński koncern włącza się do prac nad rozwojem morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 13:38
Koncern Hitachi ABB Power Grids dołączył do prac nad umową sektorową dla morskiej energetyki wiatrowej - poinformowała firma.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGNiG kupi gaz od Danii. Umowa podpisana

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 14:35
Jest umowa na import gazu z Danii do Polski. Umowę podpisało PGNiG z duńską firmą Ørsted. Kontrakt będzie obowiązywał od początku 2023 roku do października 2028 roku. W tym czasie PGNiG zakupi prawie 6,5 miliarda metrów sześciennych duńskiego gazu ziemnego.
rozwiń zwiń