X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Premia na działalność pozarolniczą. ARiMR wkrótce rozpocznie zbiórkę zgłoszeń

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 09:44
Już niebawem rolnicy będą mogli starać się o premię na pozarolniczą działalność. - Od 29 października będzie można składać wnioski o premię w ramach poddziałania "Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich" - tłumaczy Monika Mielnicka, zastępca dyrektora departamentu płatności bezpośrednich w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Posłuchaj
03:07 PR1_AAC 2020_10_20-06-33-39.mp3 Premia na działalność pozarolniczą. ARiMR wkrótce rozpocznie zbiórkę zgłoszeń (Justyna Golonko/PR1)

Pomoc przyznawana jest na podjęcie pozarolniczej działalności gospodarczej w zakresie szczegółowo określonym w przepisach rozporządzenia . Jest to wykaz ponad 400 kodów polskiej klasyfikacji działalności w zakresie których można otrzymać wsparcie. Zakres działalności jest bardzo szeroki. Mogą to być między innymi różnego rodzaju usługi, działalność produkcyjna, handlowa czy np. działalność związana z rachunkowością.

Wsparcie dostępne jest tylko dla tych rolników, małżonków i domowników rolnika, którzy podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie i to nieprzerwanie co najmniej od 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. Pomoc taka może być przyznana jeżeli gospodarstwo w którym pracuje osoba wnioskująca o premię położone jest na obszarze wiejskim zdefiniowanym jako gmina wiejska albo gmina miejska - z wyłączeniem miast liczących powyżej 5 tysięcy mieszkańców lub gmina miejska z wyłączeniem miejscowości powyżej 5 tysięcy mieszkańców.

rolnioctwo1200.jpg
Pomoc covidowa cieszyła się dużym zainteresowaniem. ARiMR podsumowuje program wsparci

Jak będzie wyglądało wsparcie?

Pomoc ma formę premii. Jej wysokość uzależniona jest od liczby planowanych do utworzenia miejsc pracy. Jeżeli biznesplan przewiduje utworzenie co najmniej jednego miejsca pracy, rolnik otrzyma 150 tysięcy złotych, przy co najmniej dwóch miejscach pracy - 200 tysięcy, a co najmniej trzech - 250 tysięcy złotych - wyjaśnia dyrektor Monika Mielnicka. 

Posłuchaj
00:51 [i] 21.10 ARiMR - serwis_20165544_2020-10-21T12-57-53.000.1350.mp3 Premia na działalność pozarolniczą. ARiMR wkrótce rozpocznie zbiórkę zgłoszeń (skrót/PR1)


Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej wypłacana jest w dwóch ratach. Pierwsza rata będzie wypłacana w wysokości 80 procent przyznanej premii w terminie 9 miesięcy od wydania decyzji o przyznaniu wsparcia po spełnieniu przez beneficjenta warunków, które zostały określone w tej decyzji. Z kolei druga rata w wysokości 20 procent dotacji będzie wypłacona po realizacji biznesplanu.
Nabór wniosków o premię będzie trwał do końca listopada.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Justyna Golonko, md

Czytaj także

Odbudowa gospodarstwa po klęsce żywiołowej. ARiMR rozpoczyna nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 10:47
Już niebawem rolnicy będą mogli po raz kolejny skorzystać ze wsparcia w ramach działania "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej". Nabór wniosków rozpocznie się w drugiej połowie października. Działanie to dotyczy dwóch obszarów - mówi Jolanta Duchnik, dyrektor departamentu działań inwestycyjnych w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przetwórstwo rolnicze i handel detaliczny. Wkrótce nabór wniosków na dotacje

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 15:35
26 października rozpoczyna się przyjmowanie wniosków od rolników na dotacje do tzw. małego przetwórstwa i rolniczego handlu detalicznego - podała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabór potrwa do 24 listopada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc covidowa cieszyła się dużym zainteresowaniem. ARiMR podsumowuje program wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 10:05
Ponad 191 tysięcy wniosków o wsparcie złożyli rolnicy, którzy szczególnie mocno odczuli skutki kryzysu wywołanego przez koronawirusa - tak wynika z najnowszych danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak mówi Janusz Szulc zastępca dyrektora w departamencie Płatności Bezpośrednich w Agencji, zainteresowanie wsparciem było duże.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR pomoże w odbudowie gospodarstwa zniszczonego przez kataklizm. Rusza nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 13:14
Od dziś rolnicy mogą składać wnioski o pomoc w związku z wystąpieniem w ich gospodarstwach klęsk żywiołowych. Mowa o przymrozkach, suszy, podtopieniach czy gradobiciach.
rozwiń zwiń