X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polska w Paneuropejskim Funduszu Gwarancyjnym. Firmy poszkodowane przez pandemię z dodatkowym wsparciem

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 10:58
Polska dołączyła do Paneuropejskiego Funduszu Gwarancyjnego dotyczącego COVID-19. Ma to umożliwić polskim podmiotom, które zmagają się ze skutkami pandemii skorzystanie z finansowego wsparcia. Fundusz, który utworzyły państwa UE, ma pozwolić Grupie EBI na zwiększenie wsparcia dla inwestycji o ok. 200 mld euro.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Konektus Photo

Głównym celem funduszu jest finansowanie operacji o wysokim profilu ryzyka. Grupa EBI (Europejski Bank Inwestycyjny i Europejski Fundusz Inwestycyjny) skorzysta przy tym z pokrycia ryzyka w ramach gwarancji udzielonych przez państwa członkowskie.

ROBOTNIK PRZEMYSŁ.jpg
Co planują polskie firmy i jakie są nastroje wśród przedsiębiorców? Znamy wyniki nowego badania

"Fundusz będzie mieć określone, indywidualne cele i kryteria kwalifikowalności. Okres inwestycji Funduszu będzie trwać do końca 2021 r. z możliwością przedłużenia" – informuje w komunikacie Ministerstwo Finansów.

Nowe rodzaje wsparcia dla firm

Udział Polski w Funduszu umożliwi skorzystanie ze wsparcia finansowego przez polskie podmioty, które zmagają się ze skutkami pandemii. Chodzi o pożyczki, inwestycje kapitałowe i quasi-kapitałowe, udziały w ryzyku, zakup papierów wartościowych zabezpieczonych aktywami oraz gwarancje. Pomoc ma być oparta na instrumentach finansowych wdrażanych zgodnie z potrzebami we współpracy z krajowymi instytucjami finansowymi oraz bankami rozwoju – w Polsce Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Wsparcie mają udzielać: banki komercyjne, instytucje finansowe i gwarancyjne, mikrofinansowe oraz rozwojowe. W komunikacie wskazano też na spółki leasingowe, fundusze kapitałowe (venture capital), spółki celowe czy prywatne fundusze kredytowe.


Umowę, zgodnie z którą Polska przystąpiła do Paneuropejskiego Funduszu Gwarancyjnego, podpisał w czwartek minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef Polskiego Funduszu Rozwoju o gospodarce: na razie nie ma potrzeby interwencji państwa

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 11:38
W tej chwili nie ma jeszcze potrzeby interwencji państwa; jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, pomoc może być szybko uruchomiona – mówi dla czwartkowej "Rzeczpospolitej" prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GPW: dochód z obrotów akcjami Allegro wesprze walkę z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 14:26
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) przekaże na walkę z pandemią kwotę 680 tys. zł, cały rekordowy zysk z tytułu obrotu akcjami spółki Allegro w dniu debiutu. Decyzję tę zatwierdziła Rada Giełdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia a gospodarka. Wiceminister rozwoju: niektóre mechanizmy wsparcia mamy już wypróbowane

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 19:14
Obecnie, podobnie jak było to w marcu i kwietniu, "kwestie gospodarcze zaczynają schodzić na dalszy plan, a pierwszoplanowe są kwestie zdrowia i życia Polek i Polaków" - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marek Niedużak - wiceminister rozwoju, pracy i technologii pytany, czy nasza gospodarka jest przygotowana na drugą falę pandemii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firmy przygotowane na drugą falę koronawirusa, choć obaw nie brakuje. Jest nowe badanie

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 08:19
Firmy są gotowe na drugą falę pandemii - wynika z badania KoronaBilans MŚP Krajowego Rejestru Długów. 60 proc. z nich zadeklarowało, że podjęło już odpowiednie działania. Najbardziej zmobilizowani są przedstawiciele średnich przedsiębiorstw.
rozwiń zwiń