X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Podatek od sprzedaży detalicznej nie narusza prawa UE. Jest opinia rzecznik TSUE

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 11:01
Polski podatek od sprzedaży detalicznej i węgierski podatek od reklam nie naruszają prawa Unii w dziedzinie pomocy państwa – uznała w wydanej opinii Juliane Kokott, rzecznik generalny TSUE.
TSUE, zdjęcie ilustracyjne
TSUE, zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/nitpicker

Polska i Węgry nałożyły na przedsiębiorstwa podatki pobierane nie od zysku, ale od przychodów (obrotu), które mają strukturę progresywną. Obciążają przede wszystkim przedsiębiorstwa uzyskujące wysokie przychody.

ehandel1200.jpg
Uszczelnienie VAT w międzynarodowym e-handlu. Rząd pracuje nad ustawą

Sąd stwierdził nieważność decyzji

Decyzjami z czerwca 2017 r. i listopada 2016 r. Komisja Europejska uznała oba podatki za niezgodne ze wspólnym rynkiem ze względu na to, że skutkują przyznaniem niedozwolonej korzyści "zbyt nisko opodatkowanym" małym przedsiębiorstwom, a tym samym stanowią one pomoc państwa. Polska i Węgry zakwestionowały decyzje Komisji przed Sądem Unii.

Wyrokami z maja 2019 r. i z czerwca 2019 r. Sąd UE uwzględnił te skargi i stwierdził nieważność decyzji Komisji, wskazując w uzasadnieniu, że w przypadku obu regulacji podatkowych przyznanie selektywnej korzyści, a tym samym udzielenie pomocy państwa przedsiębiorstwom osiągającym niższe przychody, nie miało miejsca. Komisja wniosła do Trybunału odwołania od obu tych wyroków Sądu.

Prawo nie stoi na przeszkodzie

W wydanej w czwartek opinii rzecznik generalny Juliane Kokott zaproponowała, aby Trybunał oddalił odwołania Komisji i utrzymał w mocy wyroki Sądu. Stwierdziła, że prawo dotyczące pomocy państwa nie stoi na przeszkodzie progresywnemu opodatkowaniu przychodów przedsiębiorstw.
Opinia rzecznika TSUE jest wstępem do wyroku Trybunału w sprawie. Trybunał może się z nią zgodzić i zwykle tak się dzieje, może jednak wydać zupełnie inny wyrok.

PolskeRadio24.pl/PAP/DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Volkswagena można pozwać także w Polsce. Jest wyrok TSUE

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 12:07
Volkswagen może być pozywany przed sądami w krajach, w których były sprzedawane samochody ze zmanipulowanym oprogramowaniem – orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE. Sprawa może mieć znaczenie również dla tysięcy nabywców aut tej marki w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porażka Komisji Europejskiej w sporze z Apple. Chodzi o 13 mld euro podatku

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 20:21
Porażka Komisji Europejskiej w sporze podatkowym z firmą Apple. Sąd Unii Europejskiej w Luksemburgu unieważnił decyzję Brukseli nakazującą amerykańskiemu koncernowi zwrot 13 miliardów euro do budżetu Irlandii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE utrzymuje sankcje nałożone na Rosnieft

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 12:15
Unijny Trybunał Sprawiedliwości odrzucił skargę rosyjskiego koncernu Rosnieft na europejskie sankcje nałożone po agresji na Ukrainę. Podtrzymał tym samym wcześniejszy wyrok Sądu Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń