X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Seniorzy są fundamentem rodzin". Marlena Maląg apeluje, by zatroszczyć się o osoby starsze

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 15:35
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zadeklarowała, że mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa wszystkie programy przeznaczone dla seniorów takie jak "Senior plus" czy "Aktywność Społeczna Osób Starszych" będą kontynuowane. Zaapelowała też o troskę o takie osoby. - Seniorzy są fundamentem rodzin, i tak jak o fundamenty stanowiące podstawy solidnego domu, trzeba o nich szczególnie dbać - mówiła.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: twitter/MRPiPS_GOV_PL

- Wszystkie te programy były zrealizowane i mają swoje odzwierciedlenie w budżecie na rok 2021 - podkreśliła na konferencji prasowej minister Marlena Maląg. Po raz kolejny zwracała uwagę, że rząd dba o seniorów i w dobie pandemii od początku podejmuje działania mające ich chronić Poinformowała o przekazaniu ponad 400 milionów złotych na a cele związane z funkcjonowaniem domów pomocy społecznej. Wczoraj przekazano wojewodom kolejne 40 milionów złotych na ten cel.

Posłuchaj
00:22 ror1.mp3 Marlena Maląg: rząd dba o seniorów (IAR)

Minister zwróciła też uwagę, iż w tym roku przeznaczono 550 milionów złotych na program "Posiłek w szkole i domu".

maląg marlena PR1 1200x660.jpg
Marlena Maląg: wracają godziny dla seniorów, to sprawdzone i skuteczne rozwiązanie

- Posiłek w szkole i w domu, z którego mogą korzystać zarówno uczniowie, jak i seniorzy. W trosce o bezpieczeństwo seniorów od jutra od godziny 10:00 do 12:00 ponownie będą obowiązywały godziny dla seniorów w sklepach, drogeriach i aptekach. Nie oznacza to, że seniorzy nie będą mogli robić zakupów także w innych godzinach -zaznaczyła.

Posłuchaj
00:16 ror2.mp3 Marlena Maląg: od jutra wracają godziny dla seniorów (IAR)

Seniorzy powinni pozostać w domach

Minister Maląg zaapelowała też do seniorów, by bez potrzeby nie wychodzili z domów. Apeluje o to również prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych doktor Michał Sutkowski, obecny na konferencji w resorcie pracy.

- To nie jest tak, że nie macie wychodzić z domu, ale jeżeli nie musicie - zostańcie - zaznaczył doktor Sutkowski. Mówił też o konieczności noszenia maseczek albo przyłbic, które też chronią.

Posłuchaj
00:30 ror3.mp3 Michał Sutkowski: seniorzy powinni pozostać w domach (IAR)

Dodał, że jeśli ktoś ma kaszel, katar czy gorączkę, to żeby nie wychodził z domu, tylko koniecznie zadzwonił do lekarza. Zaznaczył, że sama teleporada lekarska może być niewystarczająca, wówczas trzeba upomnieć się o wizytę stacjonarną.

Biuro prasowe resortu rodziny ogłosiło też start kampanii "Bezpieczny Senior". Jak napisano to między innymi spot telewizyjny i radiowy, kampania w mediach społecznościowych i w prasie z apelem do seniorów i reszty społeczeństwa o stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czas pandemii ukazał morze ludzkiej dobroci

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 18:03
Kiedy mówimy pomoc, to w pierwszej chwili na myśl przychodzi pomoc domowa, drogowa, prawna, czy społeczna. W obecnych czasach coraz częściej słyszy się o pomocy sąsiedzkiej. I nie chodzi o takie przypadki, że można zapukać w drzwi obok i poprosić o szklankę cukru lub dwa jajka, jeśli zabrakło. Coraz częściej ujawnia się inny rodzaj pomocy sąsiedzkiej. Zazwyczaj otaczane taką pomocą są osoby starsze, które nie wychodziły z mieszkań, bo nie mogły, albo były objęte lockdownem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To gorsze niż COVID-19". W czasie pandemii jedna trzecia seniorów przerwała leczenie

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 07:59
Aż jedna trzecia ankietowanych seniorów w czasie pandemii przerwała dotychczasowe leczenie - wykazał raport opublikowany przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlena Maląg: wracają godziny dla seniorów, to sprawdzone i skuteczne rozwiązanie

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 07:58
- Rząd pokazał, że państwo działa, działa nie teoretycznie, ale praktycznie, dalej będziemy pracować skutecznie, z determinacją, dla dobra Polaków - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że fundamentem działań jest pomoc dla seniorów.
rozwiń zwiń