X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Allegro zadebiutowało na warszawskiej giełdzie. Gowin: to dobra wiadomość dla każdego z nas

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 10:23
Do obrotu giełdowego na rynku podstawowym wprowadzone zostały akcje Allegro. Kurs akcji spółki na otwarciu w debiucie na Giełdzie Papierów Wartościowych wzrósł o 51,2 proc., do 65 zł. To największe IPO w historii GPW.
Debiut Allegro na giełdzie
Debiut Allegro na giełdzieFoto: TT/GPW_EXCHANGE

W poniedziałek do obrotu trafiło 1,023 mld akcji platformy e-commerce Allegro.eu. Notowanie akcji spółki rozpoczęły się o godzinie 9.15. i potrwają do 16.50.

Oferta Allegro obejmowała początkowo 216 mln akcji (w tym do 15 proc. akcji, które trafią do Morgan Stanley jako opcja stabilizująca kurs po debiucie spółki na giełdzie). Po podniesieniu oferty łączna liczba oferowanych akcji wynosiła 246.857.430, razem z opcją stabilizacyjną.

Inwestorom detalicznym przydzielono łącznie 9.342.771 akcji, a inwestorom instytucjonalnym przydzielono łącznie 236.238.624 akcje (uwzględniając akcje dodatkowego przydziału).

allegro1200.jpg
Allegro idzie na giełdę. To największy od dekady debiut

Średnia stopa redukcji dla zleceń kupna złożonych przez inwestorów detalicznych w ofercie Allegro wyniosła około 84,85 proc.

Allegro 14 września ogłosiło zamiar przeprowadzenia oferty publicznej i debiutu na GPW.

Jarosław Gowin: rośnie rola branży e-commerce

Giełdowy debiut Allegro to dobra informacja dla każdego z nas; na warszawską giełdę wchodzi internetowy serwis, zatrudniający ponad 2 tys. pracowników i wspierający ponad 4 mln sprzedających - powiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Minister wyraził oczekiwanie, że w przyszłości Allegro będzie szerzej otwartym, wirtualnym oknem na świat, i umożliwi polskim firmom rozwój ich biznesu za granicą.

- Giełdowy debiut Allegro to jest dobra informacja dla każdego z nas. Na warszawską giełdę wchodzi bowiem internetowy serwis, który zatrudnia ponad 2 tys. pracowników i który wspiera ponad 4 mln sprzedających - powiedział Gowin, który uczestniczył na GPW w uroczystości podczas debiutu Allegro.

Jak mówił, w ostatnich miesiącach, "w tym czasie, tak trudnym dla gospodarki polskiej, światowej, rola branży e-commerce zdecydowanie wzrosła".

Zaznaczył, że zakupy przez internet to bezpieczna alternatywa w czasach pandemii.

- Nic dziwnego, że Allegro wciąż zatrudnia nowych pracowników. Jako minister rozwoju, pracy i technologii, i jako wicepremier tego rządu mam nadzieję, że po wejściu na giełdę będziecie państwo zatrudniać jeszcze więcej osób - dodał Gowin.Jak wskazał, Allegro inwestuje także w nowe technologie.

- Liczę na to, że po wejściu na giełdę będziecie państwo jeszcze mocniej, jeszcze dynamicznej w ten obszar inwestować - powiedział. Zdaniem Gowina rozwój handlu internetowego pozytywnie wpływa na wiele innych branż, jak np. kurierska czy płatności elektronicznych.

Zysk Allegro w pierwszym półroczu tego roku wzrósł rok do roku do 289,7 mln zł z 195,7 mln zł.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Inwestorzy indywidualni coraz bardziej aktywni na GPW. To dowód na bogacenie się Polaków

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 13:51
Rośnie aktywność inwestorów indywidualnych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. To – w ocenie Polskiego Instytutu Ekonomicznego – jest oznaką wzrostu stopy oszczędności Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Giełda Papierów Wartościowych odporna na koronawirusa. Poprawa obrotów i płynności

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 18:33
- W czasie epidemii koronawirusa rynki kapitałowe okazały się odporne, a nawet skorzystały, gdyż poprawiła się ich płynność - ocenił prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Marek Dietl podczas prezentacji raportu SGH na Forum Ekonomicznym w Karpaczu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GPW inwestuje w armeńską giełdę. Zawarto porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 15:08
Warszawska Giełda Papierów Wartościowych chce kupić większościowe udziały w giełdzie Armenii. GPW miałaby nabyć 65 procent udziałów tej giełdy. Poinformował o tym wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.
rozwiń zwiń