X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Transport towarów koleją spadł o 12,5 proc. Przewoźnikom potrzebne są nowe rynki

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 10:05
W drugim kwartale 2020 r. nadal widoczny był wpływ epidemii koronawirusa na transport. Przewoźnicy kolejowi przewieźli blisko 51 mln ton towarów, co oznacza spadek o 7,3 mln ton, czyli o o 12,5 proc. rok do roku – poinformował Urząd Transportu Kolejowego.  
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock / 09196924

– Wpływ pandemii, choć w mniejszym stopniu niż w przewozach pasażerskich, widoczny był również w wynikach przewozów towarowych. Potwierdza to jeden z najniższych wyników kwartalnych w przewozie masy. Pomimo działań podejmowanych w celu minimalizacji wpływu pandemii, odnotowano spadek parametrów masy i pracy przewozowej dla tak ważnych grup jak te związane z surowcami energetycznymi, produktami hutnictwa czy na potrzeby zakładów chemicznych – tłumaczy prezes UTK Ignacy Góra.


pociąg pkp intercity 1200.jpg
Przewozy pasażerów i towarów wracają do normy. Mamy dane Urzędu Transportu Kolejowego

Mniej paliwa i kruszyw

Urząd poinformował, że pierwsze półrocze charakteryzowało się w dużym stopniu zmianami w udziale rynku poszczególnych grup towarów. W największym stopniu spadek dotyczył dwóch kluczowych pod względem podstawowych parametrów grup: węgla kamiennego, brunatnego, ropy naftowej i gazu ziemnego oraz przewozów kruszyw.

– W znaczącym stopniu zmniejszyły się również przewozy sektora automotive. Warto zauważyć utrzymujący się trend wzrostu przewozów z grup, do których kwalifikowane są ładunki skonteneryzowane. Potwierdza to bardzo dobre wyniki przewozów intermodalnych za drugi kwartał 2020 r. – dodał szef Urzędu.


twitter-PKPPLK.jpg
Inwestycje poprawiają bezpieczeństwo. Znamy raport Urzędu Transportu Kolejowego

Trzeba tworzyć warunki dla przewoźników

Zdaniem prezesa UTK, sytuacja związana z koronawirusem wymaga zmiany spojrzenia na transport towarów koleją.

– Jednym z wariantów rozwoju sytuacji może być ograniczenie zapotrzebowania na przewozy w niektórych grupach. Dlatego trzeba tworzyć warunki dla przewoźników mające na celu wejście na nowe rynki i rozwój przewozów towarów, które dotychczas realizowane były głównie transportem samochodowym – uważa Ignacy Góra.

 

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gontarz: dzięki zapisom w tarczy antykryzysowej mogliśmy doraźnie pomóc przewoźnikom kolejowym

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 16:19
- Widzimy już tendencje wzrostowe, z których wynika, że pasażerowie przyzwyczajają się do sytuacji epidemicznej i wracają na kolej, więc mam nadzieję, że ubytek pasażerów z miesiąca na miesiąc będzie malał - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Gontarz z Biura Ministra Infrastruktury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W niedzielę korekta rozkładu jazdy na kolei

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 09:55
W nocy z soboty na niedzielę, 30 sierpnia weszła w życie jesienna korekta rozkładu jazdy na kolei. Powrócą niektóre połączenia, zawieszone na czas pandemii. Powrócą także pociągi na wyremontowanych trasach. Korekta oznacza też jednak nowe ograniczenia w ruchu kolejowym, które są spowodowane pracami prowadzonymi na torach.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duże zainteresowanie programem Kolej Plus. Złożono prawie 100 wniosków

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 15:53
Już 96 wniosków trafiło do PKP Polskich Linii Kolejowych (PLK) w ramach programu Kolej Plus. Program ogłoszony na początku 2020 roku będzie  walczyć z tak zwanym wykluczeniem komunikacyjnym. O szczegółach poinformowali dziś przedstawiciele PKP PLK oraz Ministerstwa Infrastruktury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inwestycje poprawiają bezpieczeństwo. Znamy raport Urzędu Transportu Kolejowego

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 11:00
19 503 kilometrów - tyle jest czynnych linii kolejowych w Polsce. Urząd Transportu Kolejowego (UTK) opracował raport o stanie linii kolejowych w Polsce. Opracowano go na podstawie danych z końca 2019 roku. UTK jest organem nadzorczym dla PKP PLK.
rozwiń zwiń