X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PGE Baltica przygotowuje budowę dwóch farm wiatrowych na Bałtyku. Umowy podpisane

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 11:20
PGE Baltica podpisała umowy z DHI i DNV GL w ramach projektu budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku - podała PGE. DHI będzie wykonawcą studium dla dwóch z trzech planowanych morskich farm wiatrowych, a zadaniem DNV GL będzie m.in. weryfikacja wybranych założeń projektowych.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

PGE Baltica jest spółką odpowiedzialną za wdrożenie Programu Offshore Grupy Kapitałowej PGE, który m.in. zakłada budowę trzech morskich farm wiatrowych: Baltica-1, Baltica-2 i Baltica-3.

Jak poinformowała w czwartkowym komunikacie Polska Grupa Energetyczna, PGE Baltica nawiązała współpracę z "wiodącymi wykonawcami na światowym rynku offshore – DHI oraz DNV GL".

- Farmy wiatrowe na Bałtyku mają ogromny potencjał, który chcemy wykorzystać we współpracy z najlepszymi, budując nasze doświadczenie i kompetencje. Umowy podpisane z DHI oraz DNV GL, wiodącymi wykonawcami na światowym rynku offshore, są tego dowodem - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski.

Dodał, że podstawą neutralności klimatycznej Grupy PGE w 2050 r. będzie efektywna energetyka odnawialna.

WIATRAK 1 PIX..jpg
Projekt ustawy o wsparciu morskiej energetyki wiatrowej przyjęty przez KSRM

PGE stawia na energetykę offshore

Jak zaznaczono, prace DHI przyczyniły się do powstania ok. 85 proc. oddanych do użytku morskich farm wiatrowych na świecie. Studium met-ocean dla PGE Baltica ma być wykonane z użyciem zaawansowanych narzędzi i metodyk modelowania, adekwatnych do specyfiki akwenu Morza Bałtyckiego.

Natomiast głównym zadaniem DNV GL - zgodnie z podpisaną z PGE umową - będzie "niezależna weryfikacja technicznych aspektów modelu współpracy z potencjalnym partnerem strategicznym dla projektów Baltica-2 i Baltica-3, jak również niezależna weryfikacja wybranych założeń projektowych, z uwzględnieniem najlepszych praktyk w sektorze morskiej energetyki wiatrowej i interesów Grupy Kapitałowej PGE".

Ambitne plany spółki

PGE planuje do 2030 roku uruchomić dwie farmy Baltica 3 i Baltica 2, a po 2030 roku włączyć do systemu elektroenergetycznego również farmę Baltica 1. Obecnie przygotowywane inwestycje osiągną łączną moc do 3,5 GW. Program budowy farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim jest realizowany poprzez spółkę celową PGE Baltica.

W styczniu 2020 roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, tzw. decyzję środowiskową, dla farm Baltica-2 oraz Baltica-3.

PolskieRadio24.pl, PAP, PGE, md

Czytaj także

Projekt ustawy o wsparciu morskiej energetyki wiatrowej przyjęty przez KSRM

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 16:55
Komitet Stały Rady Ministrów przyjął i skierował do Komisji Prawniczej projekt ustawy o wsparciu dla morskiej energetyki wiatrowej - poinformował pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Własna energia elektryczna. Zobacz, dlaczego opłaca się skorzystać z programu Mój Prąd

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 13:39
O tym, że coraz więcej Polaków stawia na OZE możemy przekonać się na własne oczy. Panele fotowoltaiczne na dachach budynków mieszkalnych lub zamontowane na podwórkach przed domami na specjalnych stelażach przestały już budzić sensację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tauron wyemituje obligacje o wartości miliarda złotych. Środki zainwestuje w "zielony zwrot"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 07:53
Grupa Tauron podpisała umowę ramową z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, określającą zasady współpracy w zakresie możliwego nabycia przez EBOiR obligacji Grupy. Tauron rozpoczął przygotowania do emisji obligacji wartych łącznie ok. miliard złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziesiątki tysięcy miejsc pracy. Bałtycka energetyka wiatrowa da impuls całej gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 13:12
O znaczeniu energetyki wiatrowej na Bałtyku, na którą stawia Polska, mówiono podczas 6. Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Lublinie. Jak podkreślano, to nie tylko inwestycja energetyczna, ale i ogólnogospodarcza, generująca dziesiątki tysięcy nowych miejsc pracy w naszym kraju.
rozwiń zwiń