X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nowy wzór JPK_VAT już obowiązuje. Sprawdź, co się zmieni

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 09:47
Od dziś zaczyna obowiązywać JPK_V7, czyli nowy wzór Jednolitego Pliku Kontrolnego. Przedsiębiorcy będą oznaczać w nim specjalnymi kodami niektóre transakcje, towary i usługi.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay
Posłuchaj
02:31 PR1_AAC 2020_10_01-06-32-55.mp3 Nowy wzór JPK_VAT już obowiązuje. Sprawdź, co się zmieni (Tomasz Matusiak/PR1)

Zamiast dwóch plików, jak dotychczas, przedsiębiorcy będą składać jeden dokument: ewidencyjną i deklaracyjną. Rzecznik szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anita Wielanek mówi, że od teraz JPK_VAT będzie przesyłane wyłącznie w wersji elektronicznej. Będzie miał dwa warianty: dla podatników rozliczających się miesięcznie i kwartalnie.

makler1200.jpg
Polityka Nowej Szansy uzupełni tarcze antykryzysowe. Zobacz, jak otrzymać dodatkowe wsparcie

W nowej wersji JPK pojawią się elementy, które nie występowały w dotychczas przesyłanych plikach - zaznacza Robert Romaniuk, prezes kancelarii podatkowej Romaniuk. Wskazuje, że chodzi np. o oznaczenia GPU, dotyczące konkretnych towarów i usług, które muszą być wskazane w deklaracji. Chodzi tu m.in. o usługi doradcze, a w kwestii towarów - np. części samochodowe czy niektóre leki.

Jak dodaje ekspert, zmiany oznaczają nieco więcej pracy dla podatników i księgowych.

- Wynika to z tego, że pojawią się nowe oznaczenia transakcji, które wcześniej nie były raportowane - wskazuje Robert Romaniuk.

Jak deklaruje Anita Wielanek, ewentualne błędy w ewidencji JPK VAT podatnicy będą mogli skorygować w ciągu 14 dni od otrzymania wezwania.

JPK_VAT będzie składany wyłącznie w wersji elektronicznej. Podatnicy będą wysyłać pliki do 25. dnia miesiąca - za miesiąc poprzedni.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Handel paliwami opałowymi. Coraz trudniej oszukać fiskusa, pomaga specjalny rejestr

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 11:20
Działania uszczelniające zweryfikowały rynek obrotu paliwami opałowymi - powiedział zastępca dyrektora departamentu zwalczania przestępczości ekonomicznej w Ministerstwie Finansów Robert Michalski. Jego zdaniem rynek samoreguluje liczbę oferentów paliw opałowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe wsparcie od ZUS. Postojowe i zwolnienie ze składek dla branży turystycznej

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 07:49
Od 15 października kolejni przedsiębiorcy będą mogli wnioskować do ZUS o wsparcie. Nowe przepisy wprowadzają jego trzy formy dla przedstawicieli branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy koszty wprowadzenia estońskiego CIT-u. Wiceminister finansów: to inwestycja w gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 11:15
Ministerstwo Finansów szacuje, że po zmianach w projekcie dotyczącym wprowadzenia estońskiego CIT-u, koszt wdrożenia tego rozwiązania dla budżetu wzrośnie do około 5,6 mld zł w roku 2021 - poinformował wiceminister finansów Jan Sarnowski.
rozwiń zwiń