X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ARiMR wspiera rozwój przetwórstwa rolno-spożywczego. Pomoc może sięgnąć kilkuset tysięcy złotych

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 09:57
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowuje kolejny nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój". Pomoc finansowana jest z budżetu programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 
Posłuchaj
02:54 PR1_AAC 2020_09_29-06-32-22.mp3 ARiMR wspiera rozwój przetwórstwa rolno-spożywczego. Pomoc może sięgnąć kilkuset tysięcy złotych (Tomasz Matusiak/PR1)

O pomoc mogą ubiegać się dwie grupy rolników - wyjaśnia Ewa Chudoń, dyr. Departamentu Oceny Projektów Inwestycyjnych ARiMR.

Pierwsza to rolnicy, domownicy i małżonkowie rolników, którzy są ubezpieczeni w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Ta grupa może się ubiegać o dotacje na podjęcie działalności gospodarczej w przetwórstwie. Natomiast druga grupa rolników dotyczy osób ubezpieczonych w KRUS, które chcą podjąć, lub już wykonują działalność przetwórczą w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego.


rolnicy 1200.jpg
Konsolidacja w rolnictwie. ARiMR pomaga w tworzeniu grup producentów

Na jaką pomoc mogą liczyć rolnicy?

Pomoc jest udzielana w formie refundacji w wysokości do 50% poniesionych kosztów kwalifikowalnych. Minimalna wysokość pomocy przyznana na realizację jednej operacji wynosi 10 tys. zł.

Rolnicy z pierwszej grupy mogą liczyć na środki w wysokości do 500 tys. złotych. Natomiast osoby działające w ramach RHD mogą się ubiegać o pomoc do kwoty 100 tys. złotych.

Pochodzące z pomocy środki mogą być przeznaczone na tzw. koszty kwalifikujące, np. zakup maszyn oraz inwestycje służące ochronie środowiska. Mogą to być np. koszty aparatury pomiarowej, a także, co jest nowością w tym działaniu – koszty wyposażenia potrzebne do działalności przetwórczej. 

Złożone przez rolników wnioski zostaną poddane ocenie punktowej. Suma uzyskanych punktów będzie decydowała o kolejności przyznawania pomocy.

Najważniejsze jednak jest to, by spełniać minimalną liczbę punktów, jaka jest określona do tego typu operacji. Środków pomocowych przewidzianych na obecny nabór jest dużo i pieniędzy powinno starczyć dla wszystkich rolników ubiegających się o pomoc.

Posłuchaj
00:43 3009 ARiMR skrót.mp3 ARiMR wspiera rozwój przetwórstwa rolno-spożywczego. Pomoc może sięgnąć kilkuset tysięcy złotych (skrót audycji/PR1)

Nabór w październiku

Nabór wniosków w ramach działania "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" rozpocznie się 26 października i potrwa do 24 listopada. 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wsparcie dla rolników poszkodowanych przez pandemię. ARiMR zaczyna nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 09:56
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków od rolników poszkodowanych przez epidemię koronawirusa. Środki na rekompensaty pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsolidacja w rolnictwie. ARiMR pomaga w tworzeniu grup producentów

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 12:00
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowuje kolejny, ósmy już nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Tworzenie producentów i organizacji producentów". Wsparcie finansowane jest z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. na lata 2014-2020. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc covidowa dla rolników. Wnioski można składać do 7 października

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 10:00
Do 7 października 2020 r., czyli o tydzień dłużej, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o wsparcie od tych rolników, których gospodarstwa zostały szczególnie dotknięte kryzysem COVID-19. Do tej pory wpłynęło ponad 148 tys. tego typu wniosków. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poczuj radość zbierania! Dołącz do osób zbierających owoce i warzywa

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 13:38
Portal MyZbieramy.pl łączy rolników, sadowników z osobami, które chcą dla siebie pozbierać owoce, warzywa na własne potrzeby albo po prostu kupić warzywa, owoce, przetwory w gospodarstwie. Obie strony zyskują!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent spotkał się z przedstawicielami rolników m.in. z branży mięsnej i drobiarskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 21:20
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z członkami Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz z przedstawicielami branż mięsnej i drobiarskiej; konsultacje dotyczyły nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, nad którą trwają prace w parlamencie - poinformowała prezydencka kancelaria.
rozwiń zwiń