X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

KGHM potrzebuje więcej gazu ziemnego. Spółka zwiększy zakupy w PGNiG

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 14:08
KGHM zwiększy zamówienia na dostawy gazu ziemnego od PGNiG. Gazowa spółka poszerzy dostawy błękitnego paliwa dla miedziowej firmy o nowy punkt - Powierzchniową Stację Klimatyzacyjną w Kwielicach na Dolnym Śląsku. Będzie ona oddana do użytku w przyszłym roku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Oil and Gas Photographer/ Shutterstock

- W ramach realizowanej inwestycji KGHM powstanie system rurociągów i podajników, którego zadaniem będzie m.in. odzysk ciepła dla celów gospodarki energetycznej spółki - napisano w komunikacie.

Chludziński podkreślił przy tym, że negocjacje i wypracowanie nowego kontraktu były prowadzone w czasie pandemii COVID-19.

- Pokazuje to doskonałe przygotowanie zarówno KGHM, jak i PGNiG do rozmów i negocjacji w trudnych warunkach biznesowych– powiedział prezes.

oilrig 1200.jpg
PGNiG inwestuje w Norwegii. Spółka obejmie udziały w złożach gazu

Strategiczne partnerstwo

Z kolei cytowany w komunikacie prezes PGNiG Jerzy Kwieciński wskazał, że KGHM to jeden z największych producentów miedzi na świecie oraz wieloletni strategiczny klient PGNiG.

- W ten sposób wspólnie wspieramy rozwój polskiej gospodarki – powiedział Kwieciński.

W komunikacie podkreślono, że obie spółki wypracowały dodatkowe mechanizmy optymalizacji procesu zakupu i sprzedaży surowca, które zostały wprowadzone w postaci aneksów do obowiązującej umowy oraz kontraktów indywidualnych, zawartych między KGHM i PGNiG w 2017 roku. Podpisane wówczas porozumienia zakładają dostawy gazu ziemnego dla KGHM od PGNiG do 2033 r. – przypomniano.

Szacunkowa wartość kontraktu zwiększającego dostawy gazu ziemnego od PGNiG dla KGHM to ok. 190 mln zł.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rośnie zużycie gazu w Polsce. Zwiększamy bezpieczeństwo energetyczne

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 08:43
W 2019 roku zużycie gazu w Polsce wyniosło 210 TWh, co oznacza wzrost o 5,6 proc. w porównaniu do 2018 roku – wynika z raportu Ministerstwa Klimatu o bezpieczeństwie dostaw paliw gazowych za 2019 rok. W 2041 roku zapotrzebowanie na gaz wzrośnie do 304 TWh.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceprezes PGNiG: rośnie zainteresowanie CNG i LNG w transporcie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 07:11
Okres transformacji, w którym gaz ziemny jako paliwo przejściowe będzie ciągle używany, potrwa kilkadziesiąt lat - mówi wiceprezes ds. rozwoju PGNiG Arkadiusz Sekściński. Dodał, że w transporcie wzrasta zastosowanie CNG i LNG.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGNiG inwestuje w Norwegii. Spółka obejmie udziały w złożach gazu

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 13:20
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zwiększy obecność w Norwegii. Spółka z Grupy Kapitałowej PGNiG - PGNiG Upstram Norway zawarła umowę z firmą A/S Norske Shell, dzięki czemu pozyska udziały w złożach produkcyjnych Kvitebjorn i Valemon na Morzu Północnym. Jak podała spółka - dominują w nich zasoby gazu ziemnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W gdańskim porcie ma powstać pływający terminal LNG. Podpisano list intencyjny

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 14:37
Pływający tankowiec FSRU do regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego w postaci LNG ma powstać w porcie w Gdańsku. Planowana przepustowość roczna jednostki wyniesie 4,5 mld metrów sześciennych. Podpisany został list intencyjny w sprawie tej inwestycji.
rozwiń zwiń