X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Projekt PARP na ekspansję zagraniczną polskich firm. Wnioski można składać do końca września

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 10:00
Do 8 mln zł na realizację projektów na rynkach zagranicznych mogą uzyskać firmy, instytuty badawcze i organizacje pozarządowe w konkursie "Umiędzynarodowienie Krajowych Klastrów Kluczowych" - poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). 
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Jak wyjaśniła PARP o dofinansowanie na realizację projektów związanych z obecnością na rynkach zagranicznych mogą ubiegać się koordynatorzy Krajowych Klastrów Kluczowych, a za ich pośrednictwem - członkowie tych klastrów.

Konkurs PARP jest skierowany do Krajowych Klastrów Kluczowych (KKK), o istotnym znaczeniu dla gospodarki i wysokiej konkurencyjności międzynarodowej, które gromadzą firmy, instytuty badawcze oraz organizacje pozarządowe. Organizatorzy liczą, że "przyspieszy wzrost internacjonalizacji przedsiębiorstw działających w ramach KKK".

1200_pieniądze_shutterstock.jpg
50 mln zł dla małych firm na podbój zagranicznych rynków. Można już składać wnioski

Oferta tylko na rynki zagraniczne 

Na dofinansowanie mają szansę kompleksowe usługi, wspierające wprowadzenie na rynki zagraniczne oferty klastra lub jego członków. "Szczególne znaczenie w projekcie mają produkty zaawansowane technologicznie. Wspieranie ekspansji międzynarodowej klastrów powinno odbywać się w powiązaniu z ich działalnością badawczo-rozwojową i innowacyjną" - podkreśla PARP.

Jaki jest procent pomocy PARP dla projektu? 

Koordynator KKK może pokryć koszty związane z zarządzaniem jego zapleczem (administracja, zespół projektowy, organizacja szkoleń) czy sfinansować takie usługi eksperckie, jak badania rynkowe i ewaluacje. Dofinansowanie można też przeznaczyć na koszty związane z zaprojektowaniem i utrzymaniem narzędzi ICT (technologii informacyjno-komunikacyjnych) oraz wydatki na marketing.

berlin-4468902_1920 (1).jpg
Ekspert KIG: pozycja Polski, czyli drugiego w kolejności eksportera do Niemiec, daje nam mocniejszą pozycję w UE

Według PARP wsparcie może wynosić do 80 proc. wartości projektu, a wkład własny to co najmniej 20 proc. całkowitego kosztu. Wnioskujący może otrzymać maksymalnie 8 mln zł dofinansowania. Konkurs organizowany jest w ramach unijnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

PR24/IAR/PAP/sw

Czytaj także

Pieniądze dla przedsiębiorców na ekspansję zagraniczną. Do rozdzielenia ponad 28 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 10:00
Przedsiębiorcy, którzy myślą o ekspansji zagranicznej, mogą pozyskać środki na ten cel. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oferuje wsparcie w wysokości nawet 8 mln zł. Łączna pula do rozdysponowania wynosi 28,5 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W pierwszym półroczu spadł eksport i import. Winny głównie COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 13:39
Od stycznia do czerwca tego roku wartość polskiego eksportu spadła o 5,3 proc. rok do roku, a importu o 9,4 proc. Jednak w czerwcu zanotowano wzrost eksportu o 6 proc., przy spadku importu o 8,6 proc. Wartość eksportu do Niemiec wzrosła o 9,7 proc. - informuje Główny Urząd Statystyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

BGK wspiera polskie firmy na afrykańskim rynku

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 13:12
Firmy eksportujące swoje produkty do krajów w Afryce mogą liczyć na wsparcie Banku Gospodarstwa Krajowego. W ostatnim czasie wykupił wierzytelności z kontraktu eksportowego polskiej firmy Wielton, która dostarczy do Wybrzeża Kości Słoniowej 25 naczep.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska będzie schronieniem dla Białorusinów". Premier o programie "Poland. Business Harbour"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 19:43
"Chcę, by tak jak kiedyś inne państwa dla nas, teraz Polska stała się bezpiecznym schronieniem dla inżynierów, programistów, start-upów i firm IT z Białorusi" - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektromobilność w Polsce. Sukces rządowego programu "Pilot Maker Electro ScaleUp""

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 12:20
25 firm zrealizowało program pilotażowy dotyczący wdrażania elektromobilności prowadzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W konferencji podsumowującej projekt wzięli udział między innymi wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz oraz minister klimatu Michał Kurtyka.
rozwiń zwiń