X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nowe dane GUS o wrześniowej koniunkturze w gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 11:00
We wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w większości prezentowanych obszarów gospodarki utrzymuje się na zbliżonym poziomie lub jest lepszy niż w sierpniu - podał GUS w komunikacie dot. Koniunktury w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock, NicoElNino

Według GUS we wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w przetwórstwie przemysłowym kształtuje się na poziomie minus 6,2, czyli zbliżonym do odnotowanego w sierpniu (minus 6,6).


budownictwo1200.jpg
GUS: w pierwszym półroczu br. oddano o 3 proc. więcej mieszkań niż przed rokiemZ kolei w budownictwie wskaźnik ten kształtuje się we wrześniu na poziomie minus 15,0 czyli również podobnie jak w sierpniu (minus 15,4).

W handlu hurtowym w bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 4,5, podobnym jak w sierpniu (minus 4,6).

Handel ma coraz lepsze wyniki

Sytuacja bardziej poprawiła się w handlu detalicznym: we wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 6,5, czyli jest wyższy niż przed miesiącem (minus 9,8).


Także na wyższym poziomie niż w sierpniu jest wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury jest w transporcie i gospodarce magazynowej i wynosi on minus 8,7 wobec minus 12,7 miesiąc wcześniej.

Hotelarstwo i gastronomia wciąż pod kreską 

Natomiast jeśli chodzi o zakwaterowanie i gastronomię, to wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się w bieżącym miesiącu na poziomie minus 21,2 wobec minus 19,3 w sierpniu. Przy czym podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 31,3) niż jednostki gastronomiczne(minus 12,6).


hotel pokój hotelowy drzwi koronawirus Montree studio 1200.jpg
Koronawirus a branża hotelarska. Turyści stawiają na noclegi w małych obiektach

Informacja i komunikacji na plusie 

W sektorze informacja i komunikacja we wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 9,5, czyli wyższym niż przed miesiącem (plus 5,4).  Również w finansach i ubezpieczeniach wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się we wrześniu na poziomie plus 5,6, to jest wyższym niż przed miesiącem (plus 2,7).


PR24/IAR/PAP/sw


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spadek PKB po 6 miesiącach, ale mniejszy niż się spodziewano. Nowe dane GUS

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 11:42
Produkt Krajowy Brutto w II kwartale 2020 roku spadł o 8,2 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Ekonomiści ankietowani przez PAP Biznes oczekiwali, że w tym okresie PKB spadnie o 9,0 proc.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

GUS podał dane o zatrudnieniu i płacach w sierpniu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 11:30
Zatrudnienie w przemyśle w sierpniu było większe niż w lipcu, ale minimalnie mniejsze niż rok temu. Aż o 4,1 proc. wzrosło wynagrodzenie brutto liczone rok do roku - podał GUS.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy ostrożnie wydają pieniądze. Znamy dane GUS ws. sprzedaży detalicznej i produkcji budowlanej

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 14:05
Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w sierpniu 2020 r. wzrosła o 0,5 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym spadła o 2,4 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.
rozwiń zwiń