X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Brak notyfikacji współpracy. UOKiK nakłada karę na spółki gazowe

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 10:31
UOKiK nałożył na AmeriGas Polska karę 730 tys. zł za to, że nie notyfikowała koncentracji, a na Linde Gaz Polska 120 tys. zł za brak współpracy z Urzędem w toku postępowania - poinformował Urząd w komunikacie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / 63ru78

Jak podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, AmeriGas Polska przejęła kontrolę nad Centrum Dystrybucji Gazu w Gdyni bez uzyskania wcześniejszej zgody Prezesa UOKiK, mimo że przedsiębiorca miał taki obowiązek. Spółki zawarły umowę zastawu, która gwarantowała AmeriGas dodatkowe uprawnienia, dzięki którym mogła ona wywierać wpływ na kluczowe decyzje dotyczące zarządzania Centrum Dystrybucji Gazu. Zawarcie umowy zastawu na akcjach lub udziałach, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, nie wymaga uzyskania zgody Prezesa UOKiK pod warunkiem, że przedsiębiorca nie będzie wykonywał praw z tych akcji lub udziałów (z wyjątkiem prawa do ich sprzedaży). Natomiast AmeriGas korzystało z tych uprawnień, np. blokując sprzedaż zorganizowanej części mienia Centrum Dystrybucji Gazu, które następnie zostało częściowo nabyte przez AmeriGas.


oilrig 1200.jpg
PGNiG inwestuje w Norwegii. Spółka obejmie udziały w złożach gazu- Spółka AmeriGas nie zgłosiła Urzędowi faktu dokonania koncentracji, dowiedzieliśmy się o tym z innych źródeł. Firma miała świadomość istnienia takiego obowiązku, gdyż w innej sprawie występowała o zgodę Prezesa Urzędu – wtedy przepisy były jasne dla przedsiębiorcy. Spółka w mojej opinii działała od początku umyślnie, łamiąc w ten sposób obowiązujące przepisy prawa chroniące konkurencję na rynku. W tej sprawie nie znalazłem żadnych okoliczności łagodzących i zdecydowałem o nałożeniu sankcji finansowej" -poinformował Prezes UOKiK Tomasz Chróstny cytowany w komunikacie. Kara nałożona na AmeriGas wyniosła 730 tys. zł.


Brak współpracy z UOKiK

Kolejna decyzja nakładająca karę finansową dotyczy spółki Linde Gaz Polska w Krakowie, która nie udzieliła żądanych przez UOKiK informacji. Oceniając jedną ze zgłoszonych spraw z zakresu koncentracji na rynku ciekłego dwutlenku węgla, Prezes Urzędu zdecydował o przeprowadzeniu badania rynku i skierował pytania do wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w tym obszarze. Zgodnie z prawem, są oni zobowiązani do przekazania wszelkich koniecznych informacji i dokumentów, w przeciwnym razie narażają się na sankcję finansową. Według UOKiK Linde Gaz nie udzieliło odpowiedzi w wyznaczonym terminie, wpłynęła ona dwa miesiące później. W związku z tym Prezes UOKiK wszczął postępowanie w sprawie nałożenia kary. Sankcja nałożona na przedsiębiorcę wyniosła 120 tys. zł.

PolskieRadio24.pl, UOKiK, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: postępowanie prowadzone przez UOKiK będzie wpływało na możliwość ukończenia Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 14:30
- Postępowanie, które jest prowadzone przez polski urząd antymonopolowy, czyli UOKiK, jest dodatkowym elementem, który będzie wpływał na przyszłość i możliwości dokończenia projektu Nord Stream 2 - powiedział w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszałkowski z portalu BiznesAlert.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To projekt polityczny". Szefowa Komisji Europejskiej o Nord Streamie 2

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 07:48
To wysoce polityczna inwestycja - tak o Nord Streamie 2 mówi w wywiadzie z "Rzeczpospolitą" szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Pytana o to, czy UE powinna wykonać próbę zablokowania Nord Streamu 2 przez UE podkreśliła, że KE od strony biznesowej maksymalnie już wykorzystała swoje możliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGNiG inwestuje w Norwegii. Spółka obejmie udziały w złożach gazu

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 13:20
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zwiększy obecność w Norwegii. Spółka z Grupy Kapitałowej PGNiG - PGNiG Upstram Norway zawarła umowę z firmą A/S Norske Shell, dzięki czemu pozyska udziały w złożach produkcyjnych Kvitebjorn i Valemon na Morzu Północnym. Jak podała spółka - dominują w nich zasoby gazu ziemnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Saryusz-Wolski: europejska solidarność legła na dnie Bałtyku, ale Nord Stream 2 być może da się zatrzymać

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 07:50
- Determinacja niemiecka jest wielka. Za nimi stoją inni udziałowcy: Francja, Austria, Holandia (...). Idzie raczej w kierunku tego, że Gazprom i Nord Stream 2 mają coraz większe kłopoty, ale przeciąganie liny trwa. Sprawa nie jest przesądzona - mówił w Polskim Radiu 24 eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski.
rozwiń zwiń