X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Fundusz Dróg Samorządowych w praktyce. Remonty w podkrakowskich miejscowościach

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 14:27
Ministerstwo Infrastruktury chwali się efektami działania Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina Jerzmanowice-Przeginia w powiecie krakowskim dzięki rządowemu wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych wyremontowała kluczową ulicę. Tam też odbyła się konferencja prasowa ministra Andrzeja Adamczyka.
Konferencja Andrzeja Adamczyka w Krzeszowicach
Konferencja Andrzeja Adamczyka w KrzeszowicachFoto: TT/Szymon Huptyś

Ulica jest jednym z najważniejszych elementów lokalnej infrastruktury. Przez lata była zaniedbana. Wsparcie z funduszu umożliwiło jej modernizację.

Resort argumentuje, że pomimo systematycznej poprawy, stan polskich dróg samorządowych wciąż stanowi jedną z podstawowych barier ograniczających wzrost poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jest też czynnikiem obniżającym aktywność gospodarczą, inwestycyjną oraz konkurencyjność regionów i poszczególnych, lokalnych ośrodków gospodarczych. Rządowy fundusz ma przeciwdziałać degradacji lokalnej infrastruktury.

Minister Andrzej Adamczyk powiedział, że wszystkie drogi realizowane dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych są bardzo potrzebne w gminach i powiatach, w których powstają. Dodał, że dzięki funduszowi wiele małych, lokalnych firm budowlanych może budować swój potencjał.
Pierwsze inwestycje w ramach Funduszu zostały zrealizowane w 2019 roku.

Minister odwiedził też sąsiednie miejscowości Krzeszowice i Korzkiew, gdzie również wyremontowano fragmenty dróg dzięki wsparciu z FDS.

BUDOWA DROGI twitter GDDKiA.jpg
Przetarg na kolejny fragment Via Carpatia. Zobacz, gdzie będzie przebiegać nowa trasa

Jak działa Fundusz Dróg Samorządowych?

Środki Funduszu Dróg Samorządowych przekazywane są na dofinansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg powiatowych i dróg gminnych, dofinansowania budowy mostów lokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych, a także na finansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg lokalnych o znaczeniu obronnym.

Wsparcie jest przyznawane na podstawie wniosków składanych przez jednostki samorządu terytorialnego w ramach naborów przeprowadzanych na terenie każdego województwa. Za przeprowadzenie naboru oraz późniejszą ocenę wniosków o dofinansowanie odpowiadają wojewodowie.

Wśród czynników, które decydują o przyznaniu pieniędzy z Funduszu, są takie, jak zwiększenie dostępności transportowej jednostek administracyjnych, zapewnienie spójności sieci dróg publicznych, podnoszenie standardów technicznych dróg powiatowych i gminnych, poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego czy poprawę dostępności terenów inwestycyjnych. Niektóre czynniki mogą opracować sami wojewodowie.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W 2021 r. przetargi na budowę 660 km dróg oraz kolejne obwodnice

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 14:14
W 2021 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetargi, które obejmą łącznie 660 km dróg krajowych oraz obwodnic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusz Dróg Samorządowych. Podkarpacie otrzyma 164,2 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 14:05
276 wniosków - 216 z gmin, a 60 z powiatów - na dofinansowanie budowy lub remontu dróg z Funduszu Dróg Samorządowych w przyszłym roku zgłosiły samorządy w województwie podkarpackim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przetarg na kolejny fragment Via Carpatia. Zobacz, gdzie będzie przebiegać nowa trasa

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 14:33
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę fragmentu drogi ekspresowej S19 na odcinku Malewice – Chlebczyn. Trasa w województwie podlaskim będzie fragmentem drogi Via Carpatia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od poniedziałku wolniej do Zakopanego. Powodem remont popularnej drogi

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 11:41
W poniedziałek rozpocznie się remont drogi krajowej 28, czyli popularnej Zakopianki, w Skomielnej Białej. Kierowcy podróżujący do i z Zakopanego muszą się liczyć z utrudnieniami, które można będzie ominąć, jadąc tak zwaną starą Zakopianką.
rozwiń zwiń