X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kolej na dobrych torach. Ruszyła modernizacja linii Czyżew-Białystok

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 11:10
Rozpoczęła się modernizacja linii kolejowej na odcinku Czyżew-Białystok. Jest to jedna z najważniejszych inwestycji transportowych w województwie podlaskim. Jednocześnie zmodernizowany odcinek stanie się fragmentem międzynarodowej trasy Rail Baltica. Odcinek ten będzie gotowy w 2023 roku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Zakhar Mar/Shutterstock.com

Odcinek z Czyżewa do Białegostoku ma 70 kilometrów długości. By prace mogły się rozpocząć, wojewoda podlaski musiał wydać 10 pozwoleń na budowę.
Modernizację odcinka Czyżew-Białystok będzie realizować za 3,3 mld zł wybrane w przetargu polsko-chińskie konsorcjum: Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor (lider), Stecol Corporation oraz Sinohydro Corporation Limited. Umowa z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi została podpisana w czerwcu tego roku. Jest to najwyższej wartości kontrakt na tego typu prace podpisany przez zarządcę sieci, czyli PKP PLK.


koleje dolnośląskie free shutter 1200.jpg
Coraz chętniej kupujemy bilety kolejowe przez internet. Nowy raport UTK

Po zmodernizowanym odcinka pociągi pasażerskie będą tu jeździć z prędkością do 200 kilometrów na godzinę, a pociągi towarowe będą mogły rozwinąć prędkość do 160 kilometrów na godzinę.


W ramach inwestycji zostaną także przebudowane perony na stacji w Czyżewie. W planach jest także budowa przejścia podziemnego dla pasażerów, oraz instalacja nowoczesnego systemu informacji pasażerskiej.

Dzięki modernizacji koleją pojedziemy szybciej

Podróż z Czyżewa do Białegostoku po modernizacji, bez postoju na stacjach pośrednich, potrwa godzinę i dwadzieścia pięć minut, natomiast z przystankami podróż wydłuży się o 15 minut. Przebudowanych zostanie także 11 przystanków: Kity, Dąbrowa Łazy, Szymbory, Jabłoń Kościelna, Zdrody Nowe, Łapy Osse, Uhowo, Bojary, Trypucie, Niewodnica, Klepacze.

Odcinek z Czyżewa do Białegostoku jest ostatnim modernizowanym fragmentem trasy kolejowej z Warszawy do Białegostoku. Jest to także fragment międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica, która ma połączyć Warszawę z Kownem, Rygą, Tallinem i Helsinkami. Polski odcinek ma długość ponad 370 kilometrów.

Inwestycja jest wspierana z funduszy Unii Europejskiej.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mniej wypadków i ofiar. PKP podsumowały wakacyjną edycję programu Bezpieczny Przejazd

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 15:01
Ze statystyk wynika, że od końca czerwca do końca sierpnia w okolicach przejazdów kolejowo-drogowych doszło do 23 wypadków. W większości były kolizje samochodów z pociągami. W dwóch przypadkach pociąg potrącił pieszych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PKP Cargo: pandemia pokazała, że najpewniejszym środkiem transportu towarów jest kolej

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 14:06
- Ten trudny okres jest momentem znalezienia szans i one są. Przez czas pandemii okazało się, że najpewniejszym środkiem transportu towarów jest kolej - powiedział w Polskim Radiu 24 Czesław Warsewicz, prezes zarządu PKP Cargo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz chętniej kupujemy bilety kolejowe przez internet. Nowy raport UTK

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 09:56
Coraz więcej biletów kolejowych sprzedawanych jest przez aplikacje i internet - informuje Urząd Transportu Kolejowego w sprawozdaniu z funkcjonowania rynku kolejowego w 2019 r. W ten sposób w 2016 r. kupiono 5,4 proc. biletów, a w 2019 r. już 14,3 proc.
rozwiń zwiń