X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

VII Kongres Polska Chemia. Wyzwania w zakresie zabezpieczania potrzeb rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 07:44
Gospodarka, środowisko, człowiek – wokół tych tematów toczyła się debata podczas VII Kongresu Polska Chemia. O bezpieczeństwie żywnościowym w kontekście zrównoważonej chemii mówiła minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
Kongres Polska Chemia
Kongres Polska ChemiaFoto: Twitter/PIPC

Minister podkreśliła, że kluczowym czynnikiem decydującym o dalszym rozwoju przedsiębiorstw chemicznych jest innowacyjność.

– Im bardziej innowacyjne będą krajowe przedsiębiorstwa chemiczne, tym łatwiej będzie im zachować konkurencyjność – mówiła Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Firmy skutecznie pozyskują środki unijne na rozwój

Minister Jarosińska-Jedynak przypomniała, że przedsiębiorstwa z branży chemicznej mogą korzystać z różnych działań wspierających ich potencjał innowacyjny oraz działalność badawczo-rozwojową. Jako główne źródło unijnego wsparcia w tym sektorze wskazała Program Inteligentny Rozwój. Przekonywała, że środki z POIR będą nadal dostępne w nowej perspektywie unijnej.
– Doświadczenia ostatnich lat pokazują, że firmy działające w przemyśle chemicznym skutecznie pozyskują środki unijne na rozwój. Dlatego mam nadzieję, że podobnie będzie w kolejnych latach – mówiła Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Szefowa resortu funduszy i polityki regionalnej odniosła się także do roli polskiego przemysłu chemicznego w zabezpieczaniu potrzeb rolnictwa.
– W Polsce funkcjonuje wiele firm produkujących nawozy mineralne oraz środki ochrony roślin. Dzięki temu krajowy sektor rolny ma dostęp do wysokiej jakości produktów, które są niezbędne do prowadzenia nowoczesnej produkcji roślinnej – przypomniała szefowa resortu funduszy i polityki regionalnej.

rolnik 1200.jpg
Druga faza Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Do rolników będą dzwonić rachmistrzowieWyjątkowa formuła telewizyjna

Minister podkreślała, że jedną z Krajowych Inteligentnych Specjalizacji są "Biotechnologiczne i chemiczne procesy, bioprodukty i produkty chemii specjalistycznej oraz inżynierii środowiska" i dodała, że środki pochodzące z programów finansowanych z funduszy UE, mogą wspierać tworzenie i rozwój nowych produktów w tym zakresie.


Kongres Polska Chemia odbył się w wyjątkowej formule telewizyjnej. Wydarzenie było nadawane z nowoczesnego studia telewizyjnego, przy zastosowaniu najnowszych technologii 3D oraz Augmented Reality (rozszerzonej rzeczywistości).

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grupa Azoty przedstawiła najnowsze dane o wynikach finansowych

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 10:03
Grupa Azoty wypracowała w drugim kwartale 2020 r. 57,1 mln zł zysku netto - wynika z raportu półrocznego. To największy w Polsce producent nawozów sztucznych wykorzystywanych w rolnictwie. Wytwarza także komponenty dla przemysłu chemicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla rolników poszkodowanych przez pandemię. ARiMR zaczyna nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 09:56
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków od rolników poszkodowanych przez epidemię koronawirusa. Środki na rekompensaty pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Druga faza Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Do rolników będą dzwonić rachmistrzowie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 12:38
Tegoroczny spis rolny wchodzi w drugi etap. Do tej pory rolnicy mieli możliwość spisania się samodzielnie przez internet, co zrobiły 42 tysiące gospodarstw. Z pozostałymi od dziś telefonicznie będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi.
rozwiń zwiń