X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polska za likwidacją barier na unijnym rynku usług cyfrowych. Trwają konsultacje ws. nowego prawa

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 09:48
Eliminowanie barier na jednolitym unijnym rynku usług cyfrowych i przegląd zapisów dotyczących usuwania z internetu nielegalnych treści znalazły się w stanowisku polskiego rządu zgłoszonym w konsultacjach projektu pakietu o usługach cyfrowych – informuje resort cyfryzacji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Unsplash/domena publiczna

Jak podało w komunikacie Ministerstwo Cyfryzacji, w ramach otwartych europejskich konsultacji publicznych planowanego pakietu działań w ramach aktu prawnego o usługach cyfrowych (DSA – Digital Services Act), w stanowisku polskiego rządu m.in. zwrócono uwagę na konieczność eliminowania barier utrudniających prawidłowe działanie jednolitego rynku usług cyfrowych.

Ochrona praw użytkowników internetu

– Będzie to możliwe na przykład poprzez modernizację istniejących rozwiązań prawnych, wyeliminowanie luk oraz spójne stosowanie przyjętych w Unii Europejskiej zasad, a także objęcie nowymi przepisami podmiotów z państw trzecich, które działają na rynku UE – powiedział minister Marek Zagórski.

W stanowisku polski rząd zauważa też, że nadszedł czas, aby dokonać przeglądu zapisów dotyczących usuwania z internetu nielegalnych treści i szerzej zasad moderowania treści przez pośredników internetowych. Jak podało Ministerstwo Cyfryzacji, w tym obszarze rząd wyraził poparcie dla działań, które zapewnią większą pewność prawa – w tym dla pośredników internetowych – i zapobiegną fragmentacji rynku wewnętrznego, przyczynią się do ochrony praw podstawowych użytkowników internetu, w tym użytkowników mediów społecznościowych i do zwiększenia bezpieczeństwa w sieci, wprowadzą skuteczny nadzór nad rynkiem, w odniesieniu do moderacji treści przez pośredników.

sztuczna inteligencja shuttestock-1200.jpg
Rząd przyjął strategię rozwoju sztucznej inteligencji. Znamy jej szczegóły

Zróżnicowane podejścia do implementacji Dyrektywy

Minister Zagórski zaznaczył, że rząd podkreślił w stanowisku, iż internet nie jest taki sam jak w 2000 r., kiedy to przyjęta została Dyrektywa o handlu elektronicznym. Od tego czasu skala korzystania z usług cyfrowych, modele biznesowe i różnorodność oferowanych usług znacząco się zmieniły.


– Do tego państwa członkowskie przyjęły zróżnicowane podejścia do implementacji tej Dyrektywy, co negatywnie oddziałuje na świadczenie usług cyfrowych w całej UE. To tylko jeden z argumentów uzasadniających prace nad nowym, unijnym aktem prawnym o usługach cyfrowych i stworzeniem jasnych, przejrzystych i systemowych regulacji wzmacniających jednolity rynek cyfrowy UE – ocenił szef resortu cyfryzacji.

Komisja Europejska planuje przedstawienie, przygotowanych w ramach pakietu DSA, inicjatyw legislacyjnych pod koniec grudnia 2020 r.

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

600 tys. nowych profili zaufanych. Polacy coraz chętniej korzystają z e-usług

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 09:10
600 tys. nowych profili zaufanych, grubo ponad ćwierć miliona elektronicznych pism ogólnych i niemal 26 tys. zgłoszonych online narodzin dzieci - to najkrótsze e-usługowe podsumowanie tegorocznych wakacji. Polacy coraz chętniej korzystają z e-usług i to nawet w wakacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz mniej papieru na budowach: będą e-wnioski na pozwolenie, e-rejestr osób z uprawnieniami

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 13:05
Rząd zapowiada budowanie z coraz mniejszą ilością papieru - trwa pilotaż systemu do składania e-wniosków o pozwolenie na budowę, od 7 grudnia ma zacząć działać e-CRUB, czyli nowy elektroniczny centralny rejestr osób posiadających uprawnienia budowlane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz chętniej kupujemy bilety kolejowe przez internet. Nowy raport UTK

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 09:56
Coraz więcej biletów kolejowych sprzedawanych jest przez aplikacje i internet - informuje Urząd Transportu Kolejowego w sprawozdaniu z funkcjonowania rynku kolejowego w 2019 r. W ten sposób w 2016 r. kupiono 5,4 proc. biletów, a w 2019 r. już 14,3 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd przyjął strategię rozwoju sztucznej inteligencji. Znamy jej szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 11:00
Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji (KRMC) przyjął "Politykę rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce" - poinformował w poniedziałek resort cyfryzacji. Jak dodano, dokument zakłada m.in. wsparcie sektora publicznego w realizacji zamówień na rzecz sztucznej inteligencji (AI).
rozwiń zwiń