X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Parlament Europejski chce wstrzymania budowy Nord Streamu 2. W czwartek głosowanie rezolucji

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 08:01
Parlament Europejski domaga się zatrzymania budowy Nord Streamu 2. Apel o zablokowanie gazociągu znalazł się w rezolucji przygotowanej przez największe grupy polityczne, który widziała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Jutro rezolucja ma być głosowana na sesji plenarnej Europarlamentu.
Parlament Europejski
Parlament EuropejskiFoto: Roman Yanushevsky/ Shutterstock
Posłuchaj
00:50 aaa.mp3 Rezolucja PE - apel o zatrzymanie Nord Streamu 2, wspólną strategię UE wobec Rosji i sankcje - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Rezolucja powstała w reakcji na próbę otrucia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego nowiczokiem. Oprócz apelu o zaprzestanie budowy Nord Streamu 2 jest także wezwanie unijnych krajów do koordynacji działań, wspólnego stanowiska, by Unia mówiła z rosyjskimi władzami jednym głosem.

Mateusz Morawiecki 1200.jpg
Premier: jedynym racjonalnym wyjściem powinno być zamknięcie realizacji projektu Nord Stream 2

Stosunki z Rosją pod lupą

Europosłowie domagają się też natychmiastowej, pogłębionej i strategicznej oceny relacji Unii z Rosją. Te relacje, jak napisali deputowani, powinny być uzależnione od przestrzegania demokratycznych standardów i praw człowieka przez władze na Kremlu. Europosłowie zaapelowali do krajów członkowskich o dalsze izolowanie Rosji w międzynarodowych grupach czy organizacjach.

Chcą też zaostrzenia wzorowanych na amerykańskiej ustawie Magnickiego sankcji wobec Rosji, w tym uzgodnienia restrykcji za łamanie praw człowieka.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Macierewicz: blokowanie przekopu Mierzei Wiślanej to wspieranie sojuszu Rosji i Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 14:59
- To jest działanie, które wspiera sojusz rosyjsko-niemiecki, i które wspiera blokadę polskich dążeń do pełnej niepodległości i pełnego działania na Bałtyku, i możliwości rozwoju i gospodarczego, i politycznego - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, komentując działania Róży Thun i Sylwii Spurek, zmierzające do zablokowania przekopu Mierzei Wiślanej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ: jedność UE i całego Zachodu wymaga, żeby Niemcy zrezygnowali z dokończenia Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 18:00
- Ten argument amerykański trudno odrzucić, bo jest niezwykle racjonalny: jeśli mamy płacić Rosji za te dostawy w ramach Nord Stream 2, a te środki będą przeznaczane na działalność antyzachodnią, no to przecież to zupełnie nie ma racjonalnego uzasadnienia - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef MSZ prof. Zbigniew Rau.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nadszedł czas na szerokie sankcje". W PE apele o zablokowanie Nord Streamu 2

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 14:11
W Parlamencie Europejskim apelowano o zablokowanie Nord Streamu 2. Takie głosy padały podczas debaty na sesji plenarnej w Brukseli dotyczącej próby otrucia rosyjskiego opozycjonisty nowiczokiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: jedynym racjonalnym wyjściem powinno być zamknięcie realizacji projektu Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 21:29
"Europa powinna potraktować sytuację na Białorusi i zamach na Aleksieja Nawalnego jako - być może ostatnie - memento" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń