X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

W Niemczech powstanie kolejna kopalnia. Zamieszki podczas protestu aktywistów klimatycznych

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 09:03
Mimo wielotysięcznych manifestacji aktywistów klimatycznych niemiecki rząd zamierza zezwolić na uruchomienie kolejnej kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Protestujący przypominają, że niedawno uchwalony federalny kompromis przewiduje rezygnację z wytwarzania energii węglowej do 2038 r.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Jak informuje serwis Deutsche Welle protestujący na rzecz klimatu potępili plany eksploatacji Garzweiler 2, gigantycznej kopalni węgla brunatnego w zachodnich Niemczech. Doszło do bójki z pracownikami ochrony RWE, gdy uciekająca grupa aktywistów na krótko zajęła gigantyczną koparkę. Interweniowała policja.

nord stream 2 free 1200.jpg
Rośnie krytyka wobec Nord Streamu 2. USA, Niemcy i Francja są przeciwne projektowi

Wówczas ponad tysiąc aktywistów otoczyło Lützerath, gminę położoną na skraju odkrywkowej kopalni, żądając od rządu i dostawców energii pilnego przyspieszenia wyjścia Niemiec z paliw kopalnych.


- Poświęcenie starych wiosek, w tym zabytkowych kościołów, budynków szkolnych i urodzajnych pól, za wielką kopalnię odkrywkową w środku kryzysu klimatycznego jest niewybaczalnym błędem - krzyczał ekspert klimatyczny Greenpeace Bastian Neuwirth, odnosząc się do faktu, że ze względu na odkrywkę zlikwidowano już 20 wiosek, a 6 kolejnych zniknie z powierzchni ziemi w najbliższym czasie.

Odejście od węgla czy zostanie przy nim?

Zgodnie z "kompromisem" w sprawie wyjścia z węgla, przedsiębiorstwo energetyczne RWE domaga się pozwolenia na wydobycia węgla brunatnego z terenu sześciu wiosek, w tym Lützerath, od 2024 r., aby zaopatrywać sąsiednie elektrownie węglowe. Ma to wynikać z faktu planowanych wyłączeń innych kopalń, a "elektrownie i rafinerie muszą nadal być zaopatrywane w węgiel, który od 2020 r. można wydobywać tylko z Garzweiler" - gigantycznej kopalni o powierzchni 48 km2.

Niedawny protest nastąpił po podobnych demonstracjach w czerwcu, kiedy aktywiści zaatakowali kopalnię Jänschwalde we wschodniej Brandenburgii i kontynuowali protest w Lesie Hambach, w pobliżu innej kopalni odkrywkowej.

PolskieRadio24.pl/dw.com/DoS, md

Zobacz więcej na temat: energetyka Niemcy GOSPODARKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Opcja zatrzymania Nord Streamu 2 musi być na stole". Niemiecki europoseł chce wzmocnić naciski na Rosję

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 15:21
Groźba zatrzymania projektu Nord Stream 2 musi być na stole, aby zwiększyć presję na Rosję i powstrzymać ją od ingerowania na Białorusi - uważa szef frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Parlamencie Europejskim, niemiecki europoseł CSU Manfred Weber.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Soboń: ustalenia zespołu ds. transformacji górnictwa poznamy w połowie października

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 10:31
Decyzje dotyczące modelu funkcjonowania górnictwa jeszcze nie zapadły; trwają prace zespołu do spraw transformacji górnictwa, jego ustalenia zostaną wypracowane w połowie października - mówi "Naszemu Dziennikowi" wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier dla "FAZ": potrzebujemy prawdziwego przywództwa w Europie, a nie uległości wobec działań Moskwy

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 19:30
"Nord Stream 2 już kosztował Europę zbyt drogo, a stawka, czyli unijne bezpieczeństwo, wiarygodność i niezależność, z roku na rok rośnie" - napisał w artykule opublikowanym na stronie internetowej niemieckiego dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki: polskie ciepłownictwo czeka trudny proces transormacji

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 09:09
Ciepłownictwo zmaga się z rosnącymi kosztami, spadkiem rentowności, a w perspektywie ma znaczące inwestycje, związane z polityką klimatyczną – wskazuje raport Urzędu Regulacji Energetyki. Transformacja sektora będzie długa i kosztowna.
rozwiń zwiń