X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Artur Soboń: ustalenia zespołu ds. transformacji górnictwa poznamy w połowie października

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 10:31
Decyzje dotyczące modelu funkcjonowania górnictwa jeszcze nie zapadły; trwają prace zespołu do spraw transformacji górnictwa, jego ustalenia zostaną wypracowane w połowie października - mówi "Naszemu Dziennikowi" wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.
Artur Soboń
Artur SobońFoto: gov.pl

Artur Soboń, będący pełnomocnikiem rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa, podkreślił w wywiadzie dla gazety, że dla niego, jeśli chodzi o kwestię projektu Polityki Energetycznej Państwa, zakładającej zmniejszenie udziału węgla w produkcji energii liczy się to, by zamiana ta była akceptowalna dla wszystkich uczestników tego procesu.

- Decyzje dotyczące modelu funkcjonowania górnictwa jeszcze nie zapadły - zaznaczył Soboń. Podkreślił, że trwają prace specjalnego zespołu.

Węgiel shutt-1200.jpg
Ekspert: górnicy muszą pogodzić się z likwidacją nierentownych kopalń

Jaka będzie przyszłość górnictwa?

Zespół do spraw transformacji górnictwa ma za zadanie wypracowanie szerokiego konsensusu społecznego dla koniecznych zmian w sektorze wydobywczym węgla kamiennego. W jego skład wchodzą przedstawiciele rządu, państwowych spółek górniczych i energetycznych oraz strony związkowej.

- Jak ten proces będzie realizowany, zależeć będzie od ustaleń zespołu, które zostaną wypracowane w połowie października - powiedział Soboń.

Więcej - w "Naszym Dzienniku".

PolskieRadio24.pl, PAP, Nasz Dziennik, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kopalnia Adamów zostanie zamknięta. Pojawią się w jej miejsce projekty OZE

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 07:54
Zarząd Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin podjął decyzję w sprawie rozwiązania i likwidacji kopalni węgla w Adamowie. Nieruchomości mogą zostać wykorzystane na realizację projektów związanych z odnawialnym źródłami energii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteśmy bezpieczni". Prezes PGNiG o niezależności energetycznej Polski

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 15:47
- Wyniki naszej spółki za II kwartał oraz za całe półrocze są najlepsze w historii polskiej giełdy, i to w czasie koronawirusa - powiedział Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG. Gość Polskiego Radia 24 mówił m.in. o znaczeniu niezależności energetycznej Polski oraz strategicznych projektach realizowanych m.in. z PKN Orlen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soboń o polityce energetycznej: trzeba umożliwić odrębny rozwój aktywom niewęglowym

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 15:42
- Popyt na węgiel spada, musi za tym pójść zmiana poziomu produkcji, bo potrzebujemy go coraz mniej. Atrakcyjność węgla jako źródła energii będzie słabła - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Soboń z PiS.
rozwiń zwiń