X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nowy odcinek drogi S1: Podwarpie - Dąbrowa Górnicza

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 14:00
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na przebudowę drogi krajowej numer jeden i dostosowanie jej do parametrów drogi ekspresowej. Przebudowany zostanie jej odcinek o długości prawie siedmiu kilometrów.   
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/GDDKiA

Przebudowa będzie się łączyć między innymi z dostosowaniem nawierzchni do przenoszenia obciążeń do 11,5 ton na oś.

Zlikwidowane zostaną jednopoziomowe skrzyżowania z drogami poprzecznymi. Zostanie wybudowany węzeł Ząbkowice oraz przebudowany węzeł Pogoria.

W ramach kontraktu wybudowane będą między innymi cztery mosty i cztery wiadukty drogowe oraz dwie kładki dla pieszych. Ponadto wykonane będą drogi serwisowe oraz dojazdowe do terenów przyległych, urządzenia ochrony środowiska m.in. zabezpieczenia przeciwhałasowe oraz przejścia dla zwierząt. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że inwestycja zostanie zrealizowana w latach 2020–2022.

Wykonawcę na przebudowę tego odcinka wybrano pod koniec lipca tego roku. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma Budimex. Wartość kontraktu przekracza 280 milionów złotych.


obwodnica1200.jpg
Nowe obwodnice dla Słupska i Dąbrowy Tarnowskiej

Chodzi o poprawienie bezpieczeństwa

Co prawda konsorcjum firm Bitum, Nowak Mosty, OLS, Hucz oraz Domax złożyło tańszą ofertę o wartości przekraczającej 274 miliony złotych, ale w późniejszym postępowaniu zostało ono wykluczone z przetargu, bo uznano, że nie spełnia ono jednego z warunków. Mimo że firmy odwołały się od tego postanowienia, Krajowa Izba Odwoławcza utrzymała je w mocy.

W tej chwili trasa ma standard drogi krajowej, ale jest bardzo zniszczona, przecinają ją kolizyjne skrzyżowania, a prędkość jest na niektórych odcinkach ograniczona nawet do 50 kilometrów na godzinę.


obwodnica latarnie pix 1200x660.jpg
Południowa Obwodnica Warszawy będzie gotowa w połowie przyszłego roku. Pierwszy odcinek – jeszcze w tym roku

S1 zyska drugą jezdnię 

Tymczasem w budowie jest druga jezdnia drogi ekspresowej S1 Pyrzowice - Podwarpie, a także obwodnica Węgierskiej Górki.

Cała droga ekspresowa S1 będzie miała 135 kilometrów długości i połączy granicę państwa w Zwardoniu z lotniskiem w Pyrzowicach i autostradą A1.

Odcinek drogi krajowej nr 1 stanowi fragment europejskiego korytarza nr VI, łączącego kraje nadbałtyckie z krajami południowej Europy.


mapa pokazująca modernizację S1 na trasie Podwarpie - Dąbrowa Górnicza mapa pokazująca modernizację S1 na trasie Podwarpie - Dąbrowa Górnicza

 

PR24/IAR/Aleksander Pszoniak/sw 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szybciej z północy na południe kraju. Jest przetarg na ostatni odcinek trasy S7 w Małopolsce

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 12:25
Jest przetarg na ostatni odcinek drogi ekspresowej S7 w Małopolsce. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poszukuje wykonawcy na budowę fragmentu S7 między węzłami Miechów i Szczepanowice. Odcinek ma ponad pięć kilometrów długości. Oferty można składać do 26 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inwestycja za ponad 600 mln zł. Powstanie nowy odcinek trasy S16 i obwodnica Mrągowa

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 14:21
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie-Mrągowo. Inwestycję za ponad 600 mln złotych zrealizuje w okresie 39 miesięcy firma PORR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstaną nowe obwodnice Osieka i Chmielnika. Znamy szczegóły tych inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 12:30
Wiceminister infrastruktury Rafał Weber zatwierdził Programy inwestycji dla obwodnic Osieka w ciągu drogi krajowej nr 79 oraz Chmielnika w ciągu dróg krajowych nr 73 i 78.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe obwodnice Mazowsza. Ogłoszono przetargi na prace przygotowawcze

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 16:00
W województwie mazowieckim powstanie 9 obwodnic w ramach rządowego programu budowy stu obwodnic w całym kraju. Dziś ogłoszono przetargi na prace przygotowawcze do dwóch z nich. Dotyczą przyszłych inwestycji w Skaryszewie i Zwoleniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza ważna inwestycja. Droga do granicy z Ukrainą zostanie zmodernizowana

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 13:00
Rozpoczyna się rozbudowa drogi krajowej numer 28 na odcinku Przemyśl-Medyka. Odcinek ten ma długość około 7 kilometrów.  Wykonawca inwestycji, firma Eurovia, ma zrealizować tę inwestycję w ciągu 19 miesięcy za blisko 95 milionów złotych.
rozwiń zwiń