X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Robotyzacja w praktyce. Resorty finansów i rozwoju szykują nową ulgę dla firm

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 09:50
Od przyszłego roku ma zacząć obowiązywać ulga na robotyzację. Jej koncepcję przygotowują wspólnie resorty rozwoju i finansów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Zapp2Photo
Posłuchaj
02:15 PR1_AAC 2020_09_10-06-32-27.mp3 Robotyzacja w praktyce. Resorty finansów i rozwoju szykują nową ulgę dla firm (Tomasz Matusiak/PR1)

Wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur mówi, że to ma być ulga dla tych firm, które chcą zautomatyzować produkcję - kupić np. robota lub maszynę i przeszkolić załogę, jak je obsługiwać.

- Mamy nadzieję, że dzięki tej uldze firmy będą kładły większy nacisk na robotyzację. Aby firmy mogły dalej się rozwijać, taka ulga jest potrzebna - dodaje.

Z ulgi będą mogły skorzystać przedsiębiorstwa z każdej branży, niezależnie od wielkości. Będą jej podlegały zakupy i leasing nowych maszyn oraz robotów.

- 50 procent kosztów montażu takiego robota w zakładzie produkcyjnym będzie mogło być odliczone od podstawy opodatkowania - wyjaśnia Krzysztof Mazur.

przemysł1200.jpg
Wiceminister rozwoju: robotyzacja jest najlepszym sposobem na modernizację firm

Ulga pomoże niektórym firmom

Agnieszka Hrynkiewicz-Sudnik z Konfederacji Lewiatan zwraca uwagę, że rozliczanie nowej ulgi będzie łatwiejsze dla tych przedsiębiorców, którzy korzystali wcześniej z ulgi na badania i rozwój, bo mechanizm jest podobny. Obie ulgi mają być komplementarne wobec siebie.

Ekspertka dodaje, że nowa ulga jest odpowiedzią na obecne potrzeby przedsiębiorców, którzy od lat zmagają się z takimi wyzwaniami, jak braki kadrowe na stanowiskach produkcyjnych.

Ulga na robotyzację ma zacząć obowiązywać już od 1 stycznia przyszłego roku.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia

Zobacz więcej na temat: firma GOSPODARKA POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe badanie wśród pracodawców. Ekspert: polski rynek pracy jest jednym z mocniejszych w Europie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 10:00
Na rynku pracy mamy stabilizację, choć nie brakuje też firm, które chcą zatrudniać pracowników - wynika z barometru "Perspektywy zatrudnienia" zaprezentowanego przez agencję ManpowerGroup.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister rozwoju: robotyzacja jest najlepszym sposobem na modernizację firm

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 09:25
- Robotyzacja polskich przedsiębiorstw jest najlepszą drogą do ich modernizacji i zwiększenia efektywności, a z czasem sukcesu eksportowego - ocenił wiceminister rozwoju Marek Niedużak. Służyć temu ma ulga na robotyzację, którą resort rozwoju przygotowuje wraz z Ministerstwem Finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia pomogła handlowi, zaszkodziła budownictwu. Lepiej radzą sobie firmy usługowe

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 11:26
Mimo pandemii w III kwartale tego roku ubyło firm z problemami finansowymi. Najbardziej poprawiła się sytuacja przedsiębiorstw handlowych i usługowych, a pogorszyła budownictwa - wynika z badania "Skaner MŚP".
rozwiń zwiń