X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wiceminister rozwoju: robotyzacja jest najlepszym sposobem na modernizację firm

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 09:25
- Robotyzacja polskich przedsiębiorstw jest najlepszą drogą do ich modernizacji i zwiększenia efektywności, a z czasem sukcesu eksportowego - ocenił wiceminister rozwoju Marek Niedużak. Służyć temu ma ulga na robotyzację, którą resort rozwoju przygotowuje wraz z Ministerstwem Finansów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, PopTika

Wiceminister rozwoju Marek Niedużak podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu podkreślił, że projekt wprowadzający ulgę dla przedsiębiorców na robotyzację produkcji jest wzorowany na uldze na badania i rozwój.

- To jest ulga podatkowa w PIT i CIT, która już od kilku lat funkcjonuje ze świetnym efektem. Widzimy, jak z roku na roku rosną zarówno liczba firm, które z niej korzystają, jak i wydatki na ten cel - mówił.

Teraz resort rozwoju chce zastosować impuls fiskalny, by pobudzić robotyzację polskiego przemysłu. - Gdy się porówna Polskę z krajami naszego regionu, widzimy, że odstajemy w dziedzinie robotyzacji - mówił Niedużak.

forum ekonomiczne 1200.jpg
Drugi dzień Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Zobacz, co będzie się działo

Jest sporo do zrobienia

Wiceminister wskazał, że biorąc pod uwagę współczynnik "nasycenia robotami", Polska jest "ma niemal cztery razy gorszy wynik niż Słowacja".

Jak powiedział, robotyzacja produkcji jest najlepszą drogą do modernizacji i zwiększenia efektywności, a z czasem sukcesu eksportowego.

- Jeśli chcemy zachować i rozwijać konkurencyjny przemysł eksportowy, to musimy iść tą ścieżką - mówił.

Nowa ulga na robotyzację

Wiceminister rozwoju poinformował, że konstrukcja ulgi na robotyzację będzie taka sama, jak przy uldze na badania i rozwój. Będą jej podlegały zakupy i leasing nowych maszyn, robotów czy linii produkcyjnych.

- Ulga będzie powszechnie dostępna, nie będzie ograniczeń dotyczących tego, kto może z niej skorzystać - mówił Niedużak.

Dodał, że zapisy dotyczące nowej ulgi znajdą się w jednym z pakietów podatkowych prowadzonych przez MF, które w najbliższych tygodniach zostaną skierowane do Sejmu. Nad nowymi przepisami pracują resorty finansów i rozwoju. Nowe rozwiązania mają zacząć obowiązywać 1 stycznia.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

Forum Ekonomiczne. Paneliści: obecny kryzys to czas sprzyjający fuzjom

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 20:00
Kryzys wywołany przez COVID-19 to czas sprzyjający fuzjom i przejęciom firm - ocenili paneliści biorący udział w Forum Ekonomicznym w Karpaczu. We wtorek odbył się panel zatytułowany "Fuzje i przejęcia - szansa na rozwój polskich przedsiębiorstw".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosińska-Jedynak: nowa perspektywa finansowa przyniesie sporo rozwiązań antykryzysowych

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 23:10
- Pokazaliśmy, że w momencie, gdy pojawia się kryzys, rząd, państwo jest odpowiedzialny za swoich przedsiębiorców – za przedsiębiorców, którzy napędzają gospodarkę i tę gospodarkę generują - oceniła w Karpaczu minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej tanich mieszkań na wynajem. Będzie ponadpartyjna zgoda?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 00:40
Sejm zajmie się na najbliższym posiedzeniu pakietem ws. budowy większej liczby tanich mieszkań na wynajem. - Dyskutowałem z wieloma klubami parlamentarnymi na temat tego pakietu. Wszyscy go popierali. Na najbliższym posiedzeniu powiemy: "sprawdzam" - przekonuje podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu w rozmowie z portalem PoskieRadio24.pl Robert Nowicki, wiceminister rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drugi dzień Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Zobacz, co będzie się działo

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 07:48
Środa jest drugim dniem Forum Ekonomicznego 2020, które w tym roku z powodu pandemii odbywa się w Karpaczu, a nie jak dotąd w Krynicy Zdroju. Jak podają organizatorzy, w wydarzeniu uczestniczyć mają m.in. wicepremier Jacek Sasin, minister finansów Tadeusz Kościński, a także liderka białoruskiej opozycji, Swiatłana Cichanouska.
rozwiń zwiń