X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Bon turystyczny i vouchery. Zobacz, jakie wsparcie otrzymała branża oraz turyści

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 14:44
O działaniach i decyzjach rządu, a także podejmowanych inicjatywach po koronawirusie, które pozwolą polskiej turystyce przetrwać trudny czas pandemii, mówił w Polskim Radiu 24 przebywający na Forum Gospodarczym w Karpaczu wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Jak podkreślił wiceminister, właśnie ten dział gospodarki został najszybciej i najbardziej boleśnie dotknięty pandemią, jednocześnie właśnie on ma bardzo dużą szansę na pokonanie lockdownu, a to dzięki turystom, którzy po zamknięciu chcą szybko wrócić nad morze czy w góry.


Posłuchaj
06:44 gut-mostowy.mp3 O działaniach i decyzjach rządu, a także podejmowanych inicjatywach po koronawirusie, które pozwolą polskiej turystyce przetrwać trudny czas pandemii, mówił w Polskim Radiu 24 z Forum Gospodarczego w Karpaczu wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy./Jan Klarenbach/.

Jak turystyka dostosowała się do pandemii

Jak jednak zauważył prowadzący audycję red. Klarenbach, na przeszkodzie mogą stanąć wysokie ceny, za które oferuje się wypoczynek.

- Cena jest wykładnią podaży i popytu, stąd na pewno tam, gdzie cena jest za wysoka, na pewno odbije się to na mniejszej liczbie świadczonych usług – mówi wiceminister.

Jak dodawał, pandemia pozwala na nowe doświadczenia – turystyka też musi się dostosować do nowej sytuacji, odpowiadając na nowe preferencje.


Wakacje plaża wypoczynek turystyka free 1200.jpg
Ile osób skorzystało z Polskiego Bonu Turystycznego? Resort podał dane po pierwszym miesiącu

- A wśród nich jest na pewno więcej przyrody, przestrzeni, mniejsze tłumy wynikające z przestrzegania zasady zachowania dystansu, mówi wiceminister.

Branżę i turystów wsparł bon turystyczny. Niewykluczone, że zostanie przedłużony na następne lata

Zauważa jednocześnie, że wpływ na liczbę turystów w miejscowościach wypoczynkowych, których nie brakuje mimo pandemii, ma bon turystyczny.

Ten - jak mówi wiceminister - ma szanse obowiązywać nie tylko w tym sezonie, ale również w latach następnych.

- Myślę, że jego zakres może też ulec modyfikacji, tak aby miał zastosowanie poza sezonem – dodaje Andrzej Gut-Mostowy.

Ważnym rozwiązaniem vouchery turystyczne

Na pewno dobrym i ważnym rozwiązaniem dla branży były też vouchery turystyczne.

- Pozwoliły one odetchnąć branży – np. biurom turystycznym – oraz zapewniły konsumentom skorzystanie w przyszłości z oferty turystycznej – podkreśla gość Polskiego Radia 24.

Jak dodaje, ok. 30 proc. polskich konsumentów pobrało vouchery turystyczne jako ekwiwalent pobytu turystycznego.

Przypomnijmy, podmioty z szeroko rozumianej branży turystycznej mają możliwość oferowania voucherów za odwołane z powodu pandemii koronawirusa imprezy turystyczne, noclegi i inne usługi turystyczne.

Voucher będzie ważny przez rok od dnia, w którym miała się odbyć impreza turystyczna lub w którym miało się odbyć wydarzenie, za które klient wniósł zapłatę. W przypadku wycieczek można też zmienić miejsce.

Vouchery mogą być wydawane przez przedsiębiorców organizujących np.:  imprezy turystyczne, usługi hotelarskie, usługi przewodnickie, usługi pilotów wycieczek, wystawy i kongresy, działalność kulturalną (np. kina, teatry, muzea), działalność rozrywkową, np. koncerty, działalność rekreacyjną i sportową, wystawy tematyczne lub imprezy plenerowe.

Adrian Klarenbach, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wakacyjne wyjazdy z biurem podróży – co sprawdzić wcześniej, jak reklamować

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 10:00
Wyjazdy z biurami podróży cieszą się bardzo dużą popularnością nie tylko wśród Polaków. Trzeba jednak pamiętać, że warto poświecić trochę czasu przed wykupem wycieczki na dokładne sprawdzenie oferty, po to, aby wrócić z niej zadowolonym i bez kłopotów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bony turystyczne przebojem polskich wakacji. Wydano ich już prawie 700 tysięcy

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 15:26
ZUS wydał już ponad 668 tys. bonów na kwotę ponad 572 mln zł. - Realizacja bonu odbywa się na bieżąco przez Platformę Usług Elektronicznych. Zainteresowanie bonem jest ogromne - mówi prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota". Rusza Forum Ekonomiczne w Karpaczu

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 10:42
W południe od prezentacji raportu o stanie polskiej gospodarki rozpocznie się Forum Ekonomiczne w Karpaczu pod hasłem "Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota". W trzydniowym wydarzeniu, którego organizatorem jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich wezmą udział eksperci, politycy, przedstawiciele rządu i przedsiębiorcy z kraju oraz zagranicy.
rozwiń zwiń