X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minister funduszy: zebraliśmy 2,5 tys. pomysłów i przedsięwzięć, które składają się na Krajowy Plan Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 14:29
- Otrzymaliśmy 2,5 tys. propozycji do założeń Krajowego Planu Odbudowy - powiedziała minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak podczas Forum Ekonomicznego 2020 w Karpaczu. Dodała, że analizy KE wskazują, iż Polska najlepiej z krajów UE poradzi sobie z kryzysem.
Małgorzata Jarosińska-Jedynak
Małgorzata Jarosińska-JedynakFoto: TT/MFiPR

W Karpaczu pod hasłem "Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota" ruszyło we wtorek Forum Ekonomiczne 2020. Podczas spotkania z dziennikarzami szefowa resortu funduszy i polityki regionalnej mówiła m.in. o szansach Polski w nowej perspektywie budżetowej UE na lata 2021-2027.

- Jeszcze nigdy nie dysponowaliśmy tak dużą kwotą - 750 mld zł, które zostaną zaangażowane w gospodarkę, przede wszystkim w politykę spójności, politykę rolną, nowy fundusz dotyczący sprawiedliwej transformacji i fundusz odbudowy" - powiedziała.

- Zebraliśmy ponad 2,5 tys. pomysłów i przedsięwzięć, które składają się na Krajowy Plan Odbudowy - dodała. Jak wskazała, są to propozycje zarówno poszczególnych ministerstw, jak i regionów.

Krajowy Plan Odbudowy to dokument niezbędny do tego, aby uzyskać wsparcie w ramach nowego funduszu związanego z odbudową gospodarki. Jarosińska-Jedynak mówiła, że gospodarkę trzeba ratować poprzez jej odbudowywanie. Tutaj będzie rola KPO, w ramach którego będą realizowane przedsięwzięcia, które będą kołem zamachowym gospodarki.

- Aby ta gospodarka po kryzysie mogła wrócić na właściwe tory - dodała.

UNia Europejska - Bruksela1200.jpg
Grzegorz Puda: Polska jest liderem w wykorzystywaniu środków europejskich

Jak zaznaczyła, wszystkie analizy Komisji Europejskiej wskazują, że Polska najlepiej poradzi sobie z kryzysem, jeśli chodzi o kraje UE.

- Wcześniej spadek PKB szacowany był na 4 proc., dziś już tylko na 3 proc. - dodała.

Innowacyjność kluczem do rozwoju

Szefowa resortu funduszy mówiła też o roli innowacyjności w odbudowywaniu gospodarki. Wskazała, że poprzez innowacyjność, nowatorskie projekty, jesteśmy w stanie zachować swoją konkurencyjność, szczególnie na rynkach międzynarodowych.

Jak zaznaczyła, ważne jest, żeby pobudzić regionalne programy operacyjne, aby "dobrze zaprojektowały to wparcie z nowej perspektywy budżetowej na działania związane z innowacyjnością".

Dodała, że ważne, aby regiony wykorzystały swój potencjał, a potencjał ten poznajemy poprzez inteligentne specjalizacje.

- Inwestujemy w te obszary, które mogą pobudzać potencjał rozwojowy danego regionu poprzez przedsiębiorców, poprzez inwestowanie w innowacje - tłumaczyła.

Zaapelowała do przedsiębiorców, aby nie bali się inwestowania w nowatorskie rozwiązania, żeby współpracowali z nauką.

- To bardzo ważny element powrotu gospodarki na właściwe tory – podkreśliła Jarosińska-Jedynak.

PolskieRadio24.pl, PAP, md,

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie Radio 24 na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Oglądaj transmisję z naszego studia

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 08:00
Dziś trzeci i ostatni dzień Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Spotkania i dyskusje, poświęcone będą m.in. mediom i sytuacji na Ukrainie. Polskie Radio 24 realizuje z Forum swoje audycje na żywo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Orlenu: budujemy najnowocześniejszą bazę badawczo-rozwojową w naszej części Europy

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 12:19
- W tak dużym biznesie jak nasz, musimy budować bazę badawczo-rozwojową, co już czynimy. W ciągu 18 miesięcy stworzymy taki właśnie ośrodek - powiedział w Polskim Radiu 24 Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. - Pod koniec 2021 roku PKN Orlen będzie mógł produkować wodór - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Puda: Polska jest liderem w wykorzystywaniu środków europejskich

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 13:17
- Planujemy, że środki z nowej perspektywy finansowej będą uruchomione już w przyszłym roku - powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. Wiceminister bierze udział w Forum Ekonomicznym w Karpaczu, gdzie jednym z głównych tematów są finanse i biznes w dotkniętej epidemią Europie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej: pieniądze z UE bardzo pomogą polskiej gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 13:51
- Duże pieniądze z funduszy europejskich są szansą dla inwestycji publicznych, firm i samorządów - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda, który jest gościem rozpoczynającego się dziś trzydniowego Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
rozwiń zwiń