X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Hodowcy zwierząt i roślin otrzymają pomoc w związku z pandemią. ARiMR rozpoczyna nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 10:01
Od 9 do 30 września Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem spowodowanym przez pandemię COVID -19.

Rozporządzenie dotyczące wsparcia obejmuje szeroką grupę producentów rolnych.

Jak wyjaśnia Janusz Szulc, zastępca dyrektora departamentu płatności bezpośrednich w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w przypadku bydła domowego przewidziano podział na samce, do których płatność przyznaje się  już od trzech sztuk w wieku od dwunastu do dwudziestu czterech miesięcy. Przyznaje się też  pomoc do bydła mlecznego i o typie użytkowym mlecznym i kombinowanym również już  od trzech sztuk w wieku powyżej 24 miesięcy. W przypadku pomocy skierowanej do producentów owiec, to dotyczy ona samic w wieku  powyżej 12 miesięcy, minimum od 10 sztuk. Przewidziano również pomoc dla hodowców kóz – płatność będzie przyznawana od 5 sztuk, również w wieku minimum 12 miesięcy. Przy trzodzie chlewnej wsparcie będzie przyznawane już od 1 zwierzęcia; z tym że – jest tutaj warunek –  od pierwszego listopada do końca maja musi zostać zarejestrowanych minimum dwadzieścia jeden sztuk prosiaków.

Wsparcie na różne zwierzęta hodowlane

Płatność do drobiu rzeźnego będzie przyznawana do rzeźnych  kurcząt, gęsi i indyków o minimalnej liczbie tysiąca sztuk, pod warunkiem, że do końca 15 marca nastąpi minimum jedno przemieszczenie. Dofinansowanie dostaną także producenci jaj i dla kierunku kur rzeźnych. 

Pomoc otrzymają również hodowcy roślin ozdobnych.

- Obejmie ona szklarnie ogrzewane o minimalnej wielkości 25 metrów kwadratowych. Jeśli chodzi o tunele foliowe, to próg wynosi 50 metrów kwadratowych - mówi Janusz Szulc.

EN_01444430_0011-pad1200.jpg
Prezydent na Jasnej Górze: będę robił wszystko, by polska wieś szybko się rozwijała

Gdzie składać wnioski?

Rolnik może ubiegać się o pomoc do kilku schematów. Należy jednak zaznaczyć, że maksymalna kwota płatności wynosi 7 tysięcy euro.Czas na decyzję to 75 dni.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Program 1 Polskiego Radia, Dariusz Kwiatkowski, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unia przychylnie patrzy na nowe technologie w rolnictwie. Są fundusze na innowacje

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 12:55
Rozpoczęły się prace nad polskim inteligentnym robotem polowym przeznaczonym do uprawy kukurydzy. Projekt uzyskał ponad 12 mln zł unijnego dofinansowania z Programu Inteligentny Rozwój.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent na Jasnej Górze: będę robił wszystko, by polska wieś szybko się rozwijała

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 12:25
- Bezpieczeństwo żywnościowe to jeden z ogromnie ważnych elementów bezpieczeństwa kraju, w tym roku przekonaliśmy się o tym dobitnie - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas Dożynek Jasnogórskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ardanowski: dzięki ciężkiej pracy rolników w Polsce nie zabraknie żywności

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 14:38
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że rolnicy zapewniają całemu krajowi bezpieczeństwo żywnościowe. W trakcie Ogólnopolskich Uroczystości Dożynkowych na Jasnej Górze podkreślał, że to dzięki ciężkiej pracy polskich rolników w Polsce nie zabraknie żywności mimo trudnej sytuacji gospodarczej na świecie.
rozwiń zwiń