X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zerowy VAT na bilety komunikacyjne. Resort finansów pracuje nad propozycją

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 09:56
Resort finansów chce, aby sektor transportu pasażerskiego mógł stosować 0-proc. podatek przy rozliczaniu swoich usług. W tym celu przygotowuje już odpowiedni wniosek o derogację do Komisji Europejskiej - pisze poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Autorstwa Milos Muller

Jak czytamy w "DGP", informację taką przekazał wiceminister finansów Jan Sarnowski w odpowiedzi na poselską interpelację. Wprowadzenie zerowego VAT miałoby - pisze gazeta - dwa konkretne cele. "Po pierwsze nowa preferencja wpasowałaby się w rządową strategię walki z wykluczeniem komunikacyjnym. Chodzi o prace nad zwiększeniem dostępności komunikacji autobusowej i kolejowej dla osób żyjących na prowincji, w czym bardzo pomocna byłaby podatkowa ulga, która mogłaby przełożyć się na obniżki cen biletów. Po drugie zerowy VAT miałby pomóc całej branży, którą mocno dotknęły skutki epidemii koronawirusa" - tłumaczy "DGP".

podatki firmy1200.jpg
Podwyższenie limitu przychodów uprawniających do 9-proc. stawki CIT. Przyjęcie projektu jeszcze w tym roku

Na wprowadzenie w życie pomysłu potrzeba czasu

Dziennik zaznacza jednocześnie, że na jakiekolwiek obniżki – czy to stawki podatku, czy to cen biletów – musimy jednak długo poczekać. Zasadą jest bowiem - jak przypomina - że wszystkie przepisy o VAT są ujednolicone na poziomie unijnym. "Polska nie może więc samodzielnie i dowolnie wprowadzać stawek 0 proc. ani obniżać stawki VAT z 23 proc. do 8 proc. lub 5 proc. Zgodę na to każdorazowo muszą wyrazić Komisja Europejska i Rada Unii Europejskiej" - czytamy.

Więcej - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

PolskieRadio24.pl, DGP, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tańsze bilety kolejowe? Jest nowa propozycja prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 09:30
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział w Telewizji Trwam i na antenie Radia Maryja, że będzie dążył do likwidacji podatku VAT od biletów kolejowych. Jak podkreślił prezydent, głównymi beneficjentami obniżki cen biletów mają być osoby dojeżdżające pociągami do pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd: powrót do stawek VAT 22 proc. i 7 proc., który miał nastąpić w 2021 r. odroczony

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 16:20
Odroczenie powrotu stawek VAT do wysokości 22 proc. i 7 proc. oraz dofinansowanie inwestycji transportowych przewiduje projekt przyjęty przez Radę Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka firma była największym płatnikiem CIT w roku 2019? Ministerstwo Finansów publikuje nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 12:00
Prawie 25 mld zł z CIT zapłacili w 2019 r. podatnicy, którzy uzyskali ponad 50 mln euro przychodów. Podatkowe Grupy Kapitałowe zapłaciły ponad 5 mld zł CIT. Najwięcej - 1,375 mld zł - grupa podatkowa banku PKO BP. Ministerstwo Finansów opublikowało dane o największych płatnikach CIT w 2019 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podwyższenie limitu przychodów uprawniających do 9-proc. stawki CIT. Przyjęcie projektu jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 16:30
Podwyższenie limitu przychodów z bieżącego roku podatkowego z 1,2 mln euro do 2 mln euro, uprawniających do korzystania z obniżonej 9-proc. stawki podatku CIT – to projekt ustawy resortu finansów. Ministerstwo chce powiązać wysokość płaconego przez duże firmy podatku z miejscem uzyskiwania dochodu.
rozwiń zwiń