X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Europejski Kongres Gospodarczy: 70 debat, które obejrzało online 100 tys. użytkowników

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 14:34
XII Europejski Kongres Gospodarczy przyciągnął do Katowic 3,5 tys. osób, do udziału w wydarzeniach online zarejestrowało się ponad 6,7 tys. osób, a unikalna liczba użytkowników, którzy obejrzeli debaty online, przekroczyła 100 tys. – podali organizatorzy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Jak przypomniano w podsumowaniu przedsięwzięcia, zostało ono zorganizowane w formule hybrydowej, czyli zarówno stacjonarnie w katowickim centrum kongresowym, jak i online.

Przez trzy kongresowe dni (2-4 września) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyło się łącznie ponad 70 debat i dyskusji z udziałem ok. 400 prelegentów.

Debaty o przyszłości i rozwojowe priorytety w dobie koronawirusa

- Nowa rzeczywistość nie pozwala w oczywisty sposób porównywać edycji poprzedniego i obecnego roku – zastrzegł prezes organizującej Europejski Kongres Gospodarczy i równoległe European Tech and Start-up Days Grupy PTWP Wojciech Kuśpik.


jed 12.jpg
Krajowy Plan Odbudowy. Resort funduszy zbiera pomysły na pobudzenie gospodarki

- Zmieniający się tak szybko świat, doświadczenie pandemii i lockdownu, pytania o przyszłość i rozwojowe priorytety – wszystko to sprawiło, że tegoroczne debaty kontynuowały misję otwartej rozmowy o europejskiej przyszłości – ocenił.

Najważniejsze tematy – co po koronawirusie i wyzwania stawiane przez Europejski Zielony Ład

W agendzie tegorocznego kongresu dominowały zagadnienia związane z odbudową europejskiej gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa, a także wyzwania wynikające z Europejskiego Zielonego Ładu, za którego wdrażanie odpowiada wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans - wziął on zdalnie udział w obradach drugiego dnia kongresu.

- Europejski Zielony Ład to także ważny plan dla Katowic i całego regionu. Istotne jest, aby to była sprawiedliwa transformacja, aby region nie został w tyle. Jeżeli ten, lub inny region, pozostanie w tyle, to nie będzie to sprawiedliwa transformacja i nie będzie miała ona społecznej akceptacji – mówił w trakcie EKG Timmermans.

Transformacja energetyczna szansą dla węglowych regionów

- Musimy doprowadzić do tego, aby wszystkie regiony węglowe były do tego przygotowane. Nie ma możliwości odejścia od transformacji energetycznej, rozmawiamy o tym z regionami i one to rozumieją – zaznaczył wiceszef KE.

Jak ocenił, w kolejnych siedmiu latach transformacja europejskich regionów górniczych może wygenerować inwestycje o wartości ok. 100 mld euro.

Na kongresie byli również szefowie wielu resortów gospodarczych polskiego rządu, a także przedstawiciele wiodących spółek Skarbu Państwa i prywatnego biznesu. Zamknięte dla mediów spotkanie z przedsiębiorcami odbył drugiego dnia kongresu w MCK premier Mateusz Morawiecki.

Katowicki kongres był pierwszym wydarzeniem tej rangi i skali, które odbyło się po okresie zawieszenia organizacji dużych imprez w związku z pandemią koronawirusa.

Kolejnym będzie przyszłotygodniowe Forum Ekonomiczne, przeniesione z powodu pandemii COVID-19 z Krynicy-Zdroju do Karpacza.

Kongres w formule hybrydowej – na żywo i online

Organizatorzy katowickiego kongresu zapewniali, że odbędzie się on z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych - uczestnicy mieli mierzoną temperaturę, zapewniono maseczki i środki do dezynfekcji, a także warunki do zachowania dystansu społecznego.

Frekwencja została ograniczona tak, by na jednego uczestnika przypadało około 4-5 metrów kwadratowych powierzchni Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Oznacza to, że każdego z trzech kongresowych dni w centrum konferencyjnym mogło przebywać ok. 1,5 tys. osób.

Organizowany od 2009 r. kongres należy do największych tego typu spotkań świata biznesu, nauki i polityki w Europie Środkowej. Ubiegłoroczna edycja była rekordowa pod względem frekwencji - w imprezie i wydarzeniach towarzyszących uczestniczyło ponad 15,5 tys. osób.

Pierwotnie tegoroczny kongres miał odbyć się w maju, jednak termin zmieniono na wrześniowy z powodu pandemii. W minionych kilku miesiącach organizowano natomiast sesje kongresu online - tylko w maju opublikowane w internecie materiały miały ponad 2 mln odtworzeń, a dyskusje online gromadziły jednorazowo w wirtualnych salach do ok. 1 tys. osób.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak koronawirus zmieni gospodarkę - o tym na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 13:00
O zmieniającej się w dobie pandemii gospodarce dyskutować będą uczestnicy rozpoczynającego się jutro w internecie Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Z powodu epidemii COVID-19 wydarzenie w tradycyjnej formie spotkań zostało przełożone na początek września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PGNiG: w ciągu 10 lat krajowa produkcja biogazu dogoni wydobycie gazu ziemnego

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 16:32
- W najbliższych 10 latach krajowa produkcja biogazu, wykorzystywanego w sieciach gazowych i transporcie, może sięgnąć 4 mld m sześc. To mniej więcej tyle, ile wynosi obecne polskie wydobycie gazu ziemnego i jedna piąta krajowego zapotrzebowania na gaz - ocenił prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister klimatu: postawienie na OZE i niskoemisyjność dadzą gospodarce miliardy złotych

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 17:05
W ciągu minionego półtora roku rządowe programy służące energetyce odnawialnej, klimatowi i ekologii dały gospodarce impuls o wartości 5,5 mld zł - ocenił w środę minister klimatu Michał Kurtyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska strategia wodorowa coraz bliżej. Krzysztof Kubów: dokument ma powstać w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 14:18
Powstanie polska strategia wodorowa i prawo wodorowe - zapowiedział podczas XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, Krzysztof Kubów, szef gabinetu politycznego premiera, który jest także pełnomocnikiem rządu ds. gospodarki wodorowej. Dodał, że Polski rząd stawia na gospodarkę wodorową.
rozwiń zwiń