X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

650 mln euro na wsparcie Polski w walce z pandemią. Jest zgoda Europejskiego Banku Inwestycyjnego

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 12:15
Europejski Bank Inwestycyjny poinformował, że Polska otrzyma 650 mln euro w ramach linii kredytowej na finansowanie działań dot. pandemii, zwłaszcza w obszarach opieki zdrowotnej i ochrony ludności.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shootov/Shutterstock.com

- Minister Finansów zawarł umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, dzięki czemu Polska uzyska linię kredytową do wysokości 650 mln euro, na finansowanie działań w ramach walki z pandemią - poinformowano w komunikacie.

Jak dodano, celem jest zabezpieczenie działań antykryzysowych, zwłaszcza w obszarach opieki zdrowotnej i ochrony ludności.

"W ramach linii kredytowej EBI oferuje pełne, a nie standardowe 50-procentowe, finansowanie kwalifikowalnych projektów" - podkreślono.

Jak tłumaczy EBI, pieniądze z linii kredytowej "będą mogły zostać wykorzystane do pokrycia sfinansowania inwestycji związanych z trwającą obecnie pandemią".

"Intencją uruchomienia linii kredytowej jest poszerzenie palety działań podejmowanych przez Polskę w odpowiedzi na kryzys związany z COVID-19 oraz zwiększenie zabezpieczenia na wypadek pandemii w średniej i dłuższej perspektywie czasowej. Finansowaniem EBI mają zostać objęte inwestycje realizowane w sektorach opieki zdrowotnej i ochrony ludności, czyli w obszarach, w których skutki pandemii są najbardziej odczuwalne" - przekazano.

shutterstock_praca1200.jpg
Czas na pomoc dla dużych firm. Do końca roku wsparcie trafi do kilkuset przedsiębiorstw

Na co trafią pieniądze?

Jak wyjaśniono, w przypadku opieki zdrowotnej projekty mogą obejmować zakup i dostawę aparatury medycznej i niemedycznej, przekształcanie placówek i usług opieki zdrowotnej, dostawę i produkcję leków oraz dofinansowanie prac badawczych.

Programy w obszarze ochrony ludności mogą z kolei dotyczyć m.in. zapewnienia infrastruktury i urządzeń (między innymi na potrzeby kampanii informacyjnych i edukacyjnych), zakupu środków higieny i środków dezynfekujących, prowadzenia badań (w tym badań przesiewowych) czy zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych.

Minister finansów Tadeusz Kościński podkreślił, że Europejski Bank Inwestycyjny wspiera działania rządu od wielu lat.

- Linia kredytowa jest dobrym przykładem współpracy w obszarze, który jest obecnie priorytetowy dla nas wszystkich. Umowa pokazuje jak elastycznie i efektywnie można wspierać państwa członkowskie UE w walce z bezprecedensowym kryzysem - powiedział Kościński.

Europejski Bank Inwestycyjny jest instytucją Unii Europejskiej udzielającą kredytów długoterminowych, której udziałowcami są państwa członkowskie. Bank zapewnia długoterminowe wsparcie finansowe dla rzetelnie przygotowanych inwestycji, przyczyniając się w ten sposób do realizacji celów polityki unijnej.

PolskieRadio24.pl, PAP, EBI, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Raport KRD. Firmy patrzą w przyszłość z ograniczonym optymizmem

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 07:29
Umiarkowany optymizm towarzyszy firmom sektora MŚP w ocenie obecnej sytuacji ekonomicznej, a w pytaniach o lepszą przyszłość przeważają ostrożne prognozy, trzy czwarte jednak nie zamierza inwestować - wynika z IV edycji badania Krajowego Rejestru Długów "KoronaBilans MŚP".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Okazał się znacznie niższy, niż prognozował rynek". Minister rozwoju o spadku PKB

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 14:25
- To dane, które zaskoczyły nas pozytywnie i dobrze wróżą na II połowę roku, najtrudniejszego od początku transformacji ustrojowej - oceniła wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, komentując informację GUS-u o spadku PKB Polski za II kwartał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Składki na ZUS. W przyszłym roku tylko niewielki wzrost opłat

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 09:46
Dobra wiadomość dla 1,5 miliona samozatrudnionych. Opłaty na ubezpieczenia z tytułu działalności gospodarczej wzrosną w przyszłym roku tylko o około 15 złotych. Ta wyjątkowo mała podwyżka składek ZUS jest związana z prognozowanym w ustawie budżetowej na przyszły rok niewielkim wzrostem przeciętnego wynagrodzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas na pomoc dla dużych firm. Do końca roku wsparcie trafi do kilkuset przedsiębiorstw

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 09:50
Do końca roku ok. 300 dużych firm otrzyma pomoc w ramach tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju. Program pomocy dla małych i średnich firm już zakończył się, teraz chcemy pomóc większym przedsiębiorcom - mówi Paweł Borys, prezes PFR.
rozwiń zwiń