X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W Polsce rośnie sprzedaż detaliczna. Znamy dane Eurostatu

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 13:32
Sprzedaż detaliczna w Polsce w lipcu wzrosła o 4,3 proc. rdr, po wzroście o 2,7 proc. rdr w czerwcu - podał Eurostat.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Elle Aon

W ujęciu miesięcznym sprzedaż wzrosła o 1,7 proc.

Dane roczne zostały skorygowane o liczbę dni roboczych, zaś dane miesięczne są ponadto odsezonowane. Dane Eurostatu obejmują także najmniejsze firmy, zatrudniające poniżej 10 pracowników, czyli w tym przypadku małe, rodzinne sklepy, ale z kolei nie obejmują sprzedaży samochodów.

zakupy1200.jpg
Raport Deloitte: Polacy coraz mniej boją się przeznaczać pieniądze na konsumpcję

Dobre dane o bezrobociu

Kilka dni temu Eurostat poinformował, że bezrobocie w Unii Europejskiej i strefie euro w lipcu nieznacznie wzrosło, a w Polsce spadło i ma ona drugi, najniższy wskaźnik wśród krajów UE. We Wspólnocie bez pracy było 7,2 procent Europejczyków, w Eurolandzie 7,9 procent. To o jedną dziesiątą punktu procentowego więcej niż w czerwcu.

W Polsce, jak podał Eurostat, bezrobocie w lipcu spadło do poziomu 3,2. Te dane różnią się od wskaźników podawanych przez Główny Urząd Statystyczny, bo inna jest metodologia liczenia. GUS poinformował przed tygodniem, że w lipcu bez pracy było 6,1 procent aktywnych zawodowo Polaków. Według danych Eurostatu lepsza sytuacja od tej w naszym kraju była tylko w Czechach, gdzie w lipcu było 2,7 procent bezrobotnych. Na trzecim miejscu jest Malta z ponad 4-procentowym bezrobociem.

Najgorsza sytuacja pod tym względem jest w Grecji. Ostatnie dane z maja mówią, że bez pracy było 17 procent Greków, na kolejnym miejscu jest Hiszpania z bezrobociem na poziomie 15,8 procent, a następnie Włochy - 9,7 procent.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Wroński: kupując polskie produkty wzbogacimy budżet o 6,6 mld złotych

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 17:20
-Miarą patriotyzmu jest kupowanie towarów pochodzących od krajowych producentów. Tak robią inne kraje i tak coraz częściej postępują Polacy -powiedział Marcin Wroński z Krajowego Ośrodka Wpierania Rolnictwa w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: dane zwiastują niższe spadki w gospodarce i szybsze odbicie

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 17:23
- Dane GUS dotyczące PKB za II kwartał nie zaskoczyły. Pokazują one najtrudniejsze dla gospodarki miesiące w związku z pandemią COVID-19 i lockdow'nem. Jednak analitycy oczekiwali jeszcze słabszych danych, co daje nadzieję na szybszy wzrost naszej gospodarki w kolejnych miesiącach - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Piotr Soroczyński z Krajowej Izby Gospodarczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieoczekiwany efekt koronawirusa. Sprzedaż klocków Lego bije rekordy

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 14:57
Jak informuje z Kopenhagi agencja Reuters, w pierwszych sześciu miesiącach roku o 14 proc. wzrosła sprzedaż klocków Lego. Duński producent zabawek ocenia, że to nieoczekiwany efekt pandemii - rodziny dotknięte blokadami związanymi z koronawirusem spędzały więcej czasu na wspólnej zabawie w domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister finansów: konsumpcja prywatna i publiczna oraz eksport głównymi motorami wzrostu gospodarczego

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 18:23
W najbliższych dwóch latach głównymi motorami wzrostu polskiej gospodarki będą konsumpcja prywatna oraz publiczna, eksport i inwestycje publiczne – mówił minister finansów Tadeusz Kościński podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
rozwiń zwiń