X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nadal trwa analiza rynku dotycząca aukcji 5G. UKE chce rozpocząć procedurę jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 09:55
Urząd Komunikacji Elektronicznej nadal prowadzi analizę rynku, a decyzja o terminie ogłoszenia aukcji 5G jeszcze nie zapadła. UKE robi wszystko, by jak najszybciej zorganizować nowe postępowanie i rozpocząć je jeszcze w 2020 r.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / Red Tiger

20 maja w wyniku wejścia w życie przepisów tzw. trzeciej tarczy antykryzysowej, czyli ustawy o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, ówczesny prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcin Cichy wszczął postępowanie w sprawie unieważnienia aukcji na rezerwacje częstotliwości z pasma 3,6 GHz ogłoszonej 6 marca 2020 r.

Według ostatnich zapowiedzi medialnych Wandy Buk – do niedawna wiceminister cyfryzacji odpowiedzialnej m.in. za sprawę aukcji 5G – aukcja częstotliwości 3,6 GHz mogłaby ruszyć po wakacjach, a przyznanie pasma operatorom miałoby nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku.

5G shutterstock 1200x660.jpg
Wytyczne dla operatorów telekomunikacyjnych. Sieć 5G musi być bezpieczna

Rozpoczęcie dyskusji z rynkiem

Na pytania Polskiej Agencji Prasowej czy jest to realny termin, a także, czy wyznaczono już datę rozpoczęcia konsultacji publicznych dotyczących warunków aukcji, Urząd przyznał, że obecnie nadal trwa analiza rynku, a decyzja o dacie rozpoczęcia konsultacji publicznych dotyczących nowej dokumentacji aukcyjnej jeszcze nie zapadła. Przypomnijmy, że przed anulowaną aukcją ogłoszone były dwie rundy takich konsultacji, a zainteresowani mieli za każdym razem miesiąc na zgłaszanie uwag.

- Decyzja zostanie podjęta przez Prezesa UKE, po opracowaniu i uzgodnieniu z Kolegium ds. Cyberbezpieczeństwa wymagań dotyczących bezpieczeństwa i integralności infrastruktury telekomunikacyjnej i usług. W związku z brakiem decyzji odnośnie planowanej daty rozpoczęcia konsultacji nie możemy wskazać również planowanego terminu ogłoszenia aukcji (tj. rozpoczęcia procedury). Robimy wszystko, by jak najszybciej zorganizować nowe postępowanie i rozpocząć je jeszcze w 2020 r., co potwierdza szybkie wydanie decyzji unieważniającej aukcję oraz rozpoczęcie z rynkiem dyskusji na temat wymagań dotyczących cyberbezpieczeństwa - poinformował Urząd.

Nowe wymaganie

UKE podkreślił, że przed ogłoszeniem konsultacji kolejnej aukcji konieczne jest opracowanie wymagań dotyczących bezpieczeństwa i integralności infrastruktury telekomunikacyjnej i usług, ustalonych przez Prezesa UKE z uwzględnieniem rekomendacji i wytycznych Europejskiej Agencji do spraw Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA) oraz zaopiniowania ich przez Kolegium ds. cyberbezpieczeństwa.

"Jest to nowe wymaganie, które pojawiło się w ustawie z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz.U. poz. 875). W dniu 21 lipca UKE wysłał do operatorów projekt takich wymagań. Termin na składanie stanowisk upłynął 31 lipca. Aktualnie trwa analiza stanowisk" - dodano w odpowiedzi.

nowe technologie 5G chiny free 1200
Sieci 5G stają się faktem. Tłumaczymy, czym jest ta technologia i co nowego nam przyniesie

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwsza polska sieć 5G rozpoczyna pracę. Na początek 7 miast i 900 tys. użytkowników

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 11:30
Polkomtel, operator sieci Plus, uruchamia pierwszą w Polsce sieć nowej generacji 5G na częstotliwości 2,6 GHz. W jej zasięgu znajdzie się blisko 900 tys. osób. To pierwszy etap budowy sieci 5G w całym kraju. Telekom zapowiada, że wkrótce w zasięgu 5G znajdzie się 3 mln osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sieci 5G stają się faktem. Tłumaczymy, czym jest ta technologia i co nowego nam przyniesie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 14:15
5G to piąta generacja bezprzewodowej transmisji głosu i danych, kolejny krok w ewolucji dzisiejszych sieci LTE czwartej generacji. 5G jest projektowane do tego, by sprostać bardzo dużemu wzrostowi przepustowości sieci oraz liczby połączeń – czytamy w serwisie emfexplained.info. To milowy krok w kierunku budowy społeczeństwa informacyjnego oraz Internetu Rzeczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Zagórski: 5G da większy dostęp do usług cyfrowych

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 21:00
- Każdy z nas potrzebuje coraz większej przepustowości sieci informatycznych, ponieważ nasze życie w coraz większym stopniu zależy od informacji, które potrzebujemy i sami tworzymy. Bez technologii 5G systemy informatyczne będą miały coraz większe problemy z zapewnieniem dostępu do mobilnego Internetu - powiedział Marek Zagórski, minister cyfryzacji, gość "Expressu Gospodarczego" PR1.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadchodzi technologia 5G. Protesty i przekłamania na jej temat, mogą opóźnić wdrażanie nowego standardu

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 10:40
Przełączanie kanałów naziemnej telewizji cyfrowej – co pozwoli na rozwój technologii 5G w Polsce – został zakończony. Urząd Komunikacji Elektronicznej, który nadzorował całą operację, poinformował, że przełączono 98 stacji. W wielu krajach rośnie jednak w siłę sprzeciw wobec nowej technologii.
rozwiń zwiń