X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Przedsiębiorcy nie muszą rezygnować z innowacji. PARP daje 160 mln zł na rozwój i wdrożenia

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 10:35
Firmy, które planują wdrażanie innowacji, nie muszą z nich rezygnować, mimo trwającej pandemii. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ma do rozdysponowania 160 mln zł z funduszy europejskich przeznaczonych na takie projekty.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Konektus Photo

"Bony na innowacje dla MŚP" to dwuetapowy konkurs dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Etap 1 umożliwia sfinansowanie w jednostkach naukowych usług badawczo-rozwojowych potrzebnych do opracowania nowego lub znacząco ulepszonego produktu, technologii lub projektu wzorniczego. Dotacja na ten cel może stanowić do 85 proc. wartości projektu, a przedsiębiorcy mogą liczyć nawet na 340 tys. zł.

shutterstock firma biznes 1200.jpg
Firma w tarapatach z powodu pandemii. Sprawdź, jaką ma szansę na pomoc

544 wnioski na kwotę 152 mln zł

– "Bony na innowacje" to jedno z najbardziej przystępnych źródeł finansowania innowacji dla MŚP w Polsce. PARP udziela dotacji z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój w postaci bonów od 2015 r. Do dziś zawarliśmy z przedsiębiorcami około 900 umów na łączną kwotę ponad 220 mln zł. Co ciekawe zainteresowanie tego typu wsparciem utrzymuje się na wysokim poziomie pomimo pandemii. Tylko w trzech ostatnich rundach pierwszego etapu konkursu o wsparcie wnioskowały 544 przedsiębiorstwa, łącznie na kwotę ponad 152 mln zł - mówi Anna Forin, dyrektor Departamentu Usług Proinnowacyjnych PARP.

Pomyślne ukończenie etapu usługowego pozwala sięgnąć po dofinansowanie wdrożenia pomysłu na innowację w ramach etapu inwestycyjnego. Całkowity koszt projektu musi się zamknąć w kwocie 800 tys. zł, a przedsiębiorcy mogą otrzymać maksymalnie 560 tys. zł (wkład własny wynosi co najmniej 30 proc.). Pozyskane środki można przeznaczyć m.in. na zakup: maszyn i urządzeń, patentów, licencji, know-how albo innych praw własności intelektualnej, niezbędnych do wdrożenia opracowanej innowacji.

Jest także "Dostępność Plus"

- Firmy, które nie mają potencjału w tym zakresie, a chcą się rozwijać w oparciu o innowacje, otrzymują realną pomoc w przeprowadzeniu prac B+R. Średnia wartość dotacji oscyluje wokół 250 tys. zł w etapie usługowym i ok. 400 tys. zł w inwestycyjnym - zapowiada dyrektor Anna Forin.

shutterstock_pieniądze 1200.jpg
Ułatwienia dla mikroprzedsiębiorców. Nie trzeba składać wniosków o umorzenie pożyczki

Równolegle trwają konkursy na dofinansowanie projektów wpisujących się w realizację programu "Dostępność Plus". Firmy ubiegające się o dotacje w tych konkursach muszą wykazać, że opracowane przez nich rozwiązania ułatwią codzienne funkcjonowanie osób z ograniczeniami funkcjonalnymi oraz trwałymi lub czasowymi ograniczeniami sprawności, czyli poza niepełnosprawnymi, na przykład seniorów czy kobiety w ciąży.

Nabór wniosków do etapu 1., usługowego, potrwa do 30 września br. Zakończenie naborów do etapu 2. – inwestycyjnego – zaplanowano na 30 grudnia 2020 r.


PolskieRadio24.pl/PAP/DoS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tarcza finansowa. Zobacz, w jakim przypadku trzeba zwrócić otrzymaną dotację

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 16:40
- Jeśli przedsiębiorca zadeklarował nieprawdziwe dane wypełniając wniosek w ramach tarczy finansowej, a otrzymał dotację, to powinien ją oddać w ciągu 14 dni na specjalny rachunek - powiedział Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poprawiają się nastroje przedsiębiorców. Pozytywnie oceniają tarczę antykryzysową

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 06:40
Przedsiębiorcy nauczyli się żyć z koronawirusem i lepiej oceniają swoją bieżącą sytuację ekonomiczną - wynika z badania Krajowego Rejestru Długów "KoronaBilans MŚP". Mniej firm deklaruje też konieczność zwalniania pracowników.
rozwiń zwiń