X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Od niedzieli Koleje Dolnośląskie przywracają siatkę połączeń

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 16:34
"Koleje Dolnośląskie przywracają pełną siatkę połączeń w regionie. Dodatkowe pociągi wrócą do rozkładu jazdy wraz z powakacyjną korektą, która wchodzi w życie od niedzieli 30 sierpnia" - podano w komunikacie.
Pociąg Kolei Dolnośląskich na dworcu w Węglińcu
Pociąg Kolei Dolnośląskich na dworcu w WęglińcuFoto: Martyn Jandula/ Shutterstock

Po kilku miesiącach etapowego przywracania połączeń zawieszonych w związku z epidemią, Koleje Dolnośląskie uruchamiają wszystkie, które były zaplanowane w Rocznym Rozkładzie Jazdy.

Zawieszenie połączeń wymusił koronawirus

- Powrót wszystkich pociągów na ich pierwotne trasy to coś, na co czekali wszyscy; zarówno nasi pasażerowie, jak i my. Kilka miesięcy temu epidemia wymusiła na nas trudne decyzje w postaci cięcia połączeń, ale krok po kroku udało nam się wrócić na właściwe tory. Dosłownie i w przenośni. Dołożyliśmy wszelkich starań, by w związku z końcem sezonu urlopowego i planowanym rozpoczęciem roku szkolnego jak najbardziej ułatwić Dolnoślązakom dojazd do pracy czy szkoły - mówi cytowany w komunikacie Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.


pociąg pkp intercity 1200.jpg
W niedzielę korekta rozkładu jazdy na kolei

Wraca połączenie Kłodzko-Wałbrzych

Na trasy wrócą pociągi kursujące na odcinku Kłodzko – Wałbrzych, a całkowicie nowe połączenie zyska relacja Kłodzko Główne – Wrocław Główny.

Pociąg pośpieszny będzie rozpoczynał swój kurs o godzinie 13:47, natomiast przyjazd do stacji końcowej planowany jest na godzinę 15:16.

Remont trasy Szklarska Poręba-Jelenia Góra. Pojedziemy trasa zastępczą

W związku z rozpoczęciem prac przez PKP PLK, od 1 września na odcinku Szklarska Poręba - Jelenia Góra kursować będzie komunikacja zastępcza z pominięciem stacji Górzyniec.

Zmianie ulegną również częstotliwości kursowania wybranych połączeń. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie internetowej przewoźnika.


clock-1670221_1280 (1).jpg
Opublikowano raport o punktualności kolei. Większość pociągów przyjeżdża na czas

Lepsze połączenie Kąty Wrocławskie- Wrocław – dodano 9 par pociągów

Na dodatkowe połączenia mogą liczyć również pasażerowie z Kątów Wrocławskich. Od 1września z Wrocławiem połączą gminę 32 pary pociągów. Dzięki temu jej mieszkańcy będą mogli skorzystać z kolejowych połączeń ze stolicą województwa co 20 minut.

Jest to możliwe dzięki wspólnemu projektowi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz gminy Kąty Wrocławskie, która dofinansuje dodatkowe połączenia. W efekcie KD uruchomią 9 dodatkowych par pociągów - podano.

Podróżni nie mogą zapominać o maseczkach

W pociągach nadal obowiązują dodatkowe procedury bezpieczeństwa i prewencji sanitarnej w związku z sytuacją epidemiczną. Obowiązkowe jest noszenie maseczek podczas podróży, a do dyspozycji pasażerów są dozowniki z żelem dezynfekującym.

 

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd stawia nie tylko na wielkie inwestycje, wspiera też lokalne rozwiązania komunikacyjne

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 15:50
Rząd stawia nie tylko na wielkie projekty infrastrukturalne, ale również na inwestycje poprawiające komunikację lokalną - dzisiaj podpisano umowę dotyczącą linii kolejowej nr 8 łączącej Skarżysko-Kamienną przez Kielce z Kozłowem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowoczesne połączenia kolejowe z Wadowicami. Zobacz plan inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 14:43
Linia kolejowa z Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony do Wadowic zostanie zrewitalizowana. Poinformował o tym minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolej bardziej dostępna. Ważny termin dla samorządów na zgłaszanie ofert

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 19:35
Jeszcze przez miesiąc, do 26 sierpnia, samorządy mogą zgłaszać propozycje zwiększenia dostępności kolei w szacowanym na 6,5 mld zł programie Kolej Plus - przypominają PKP Polskie Linie Kolejowe.
rozwiń zwiń