X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W niedzielę korekta rozkładu jazdy na kolei

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 09:55
W nocy z soboty na niedzielę, 30 sierpnia weszła w życie jesienna korekta rozkładu jazdy na kolei. Powrócą niektóre połączenia, zawieszone na czas pandemii. Powrócą także pociągi na wyremontowanych trasach. Korekta oznacza też jednak nowe ograniczenia w ruchu kolejowym, które są spowodowane pracami prowadzonymi na torach.  
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Materiały prasowe

We wrześniu zostanie oddany do ruchu drugi tor na trasie Warszawa – Lublin, na odcinku Lublin – Dęblin. Oznacza to większą przepustowość linii, a co za tym idzie, większą liczbę pociągów na tej trasie. Skróci się także czas podróży. W stronę Warszawy różnica wyniesie nawet 20 minut.

Po obu torach pojadą także pociągi na odcinku Czachówek – Warka, na trasie z Warszawy do Radomia. Zmiana także spowoduje zwiększenie częstotliwości kursowania składów.

Pociągi wrócą natomiast na trasę Sierpc – Nasielsk, a z Kłodzka do Wałbrzycha będzie można pojechać bez konieczności przesiadania się do autobusów.


tory kolejowe kolej pkp free pixabay 1200.jpg
Prezes PKP PLK: pandemia nie opóźnia inwestycji kolejowych

Powrót normalności po pandemii? 

Na tory wracają pociągi, które do tej pory były zawieszone w związku z ograniczeniem oferty przewozowej w czasie trwającej epidemii. Szybkie, wieczorne połączenie pomiędzy Warszawą i Krakowem, zapewni od jutra między innymi pociąg IC Łokietek, a także IC Warmia relacji Olsztyn Główny – Kraków Główny. Od 30 sierpnia do dyspozycji pasażerów będzie także kursujący codziennie TLK Bryza relacji Olsztyn – Kołobrzeg – Olsztyn.

W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi, za pociągi na odcinku między Zbąszynkiem a Zieloną Górą nadal będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa. Zmiany będą dotyczyły pociągów IC Zielonogórzanin, IC Bachus, IC Wawel, IC Ukiel, IC Czartoryski i IC Stoczniowiec. Z przesiadką do autobusów na odcinku Łuków – Lublin będą musieli się także liczyć pasażerowie pociągów TLK Inka i TLK Tuwim w związku z modernizacją linii nr 30.

W związku z przerwą w ruchu na linii 403 uruchomiona zostanie komunikacja autobusowa na odcinku Piła - Szczecin Główny za pociąg TLK Staszic.

koleje mazowieckie pociąg free shutter 1200  .jpg
Ustawa "Kolej Plus" weszła w życie. Wkrótce ogłoszenie naboru do projektów

Remonty kolejowych szlaków 

Prace modernizacyjne rozpoczynają się także na linii nr 6 na odcinku Czyżew – Białystok. Kontynuowane będą prace inwestycyjne na liniach prowadzących do Zakopanego. W związku z tym od 10 września w relacji skróconej z i do Krakowa kursować będą pociągi - TLK Karpaty, relacji Gdynia Główna - Zakopane - Gdynia Główna; TLK Małopolska, Gdynia Główna - Zakopane - Gdynia Główna oraz IC Witkacy, Gdynia Główna - Zakopane - Gdynia Główna.

Przejazd autobusami będzie odbywał się na odcinku Kraków – Zakopane – Kraków. Pasażerowie podróżujący bezpośrednio do stolicy polskich Tatr będą mogli skorzystać z autobusów, które nie zatrzymają  się na żadnych przystankach pośrednich. Dzięki czemu czas przejazdu wyniesie nieco ponad 2 godziny zamiast standardowych ponad 3 godzin.

Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać do siódmego listopada 2020 roku.

 #KolejPlus – chcą jej we wszystkich województwach! Blisko 100 wniosków na przygotowanie lepszych, dostępniejszych podróży koleją. Duże zainteresowanie zarządów województw, starostw powiatowych, urzędów miast i gmin oraz stowarzyszeń. Kolej się rozwija 👉 https://t.co/pNXhoXj8SD pic.twitter.com/iGnLi5XacG

— PKP PLK SA (@PKP_PLK_SA) August 27, 2020

 

PR24/IAR/Aleksander Pszoniak/sw

 

 

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stop degradacji lokalnej infrastruktury kolejowej. Rusza nabór wniosków do programu Kolej Plus

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 15:01
Dziś rozpoczął się nabór wniosków do rządowego programu Kolej Plus. Do rozdysponowania jest sześć i pół miliarda złotych. Beneficjentami są samorządy, które mogą się starać o utworzenie bądź przywrócenie połączeń kolejowych. Inauguracja programu odbyła się w Myślenicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów. Sprawdź, gdzie dojedziesz koleją

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 12:32
PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiadają letnią korektę rozkładu jazdy. Zostanie ona wprowadzona już w najbliższą niedzielę, 14 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolej bardziej dostępna. Ważny termin dla samorządów na zgłaszanie ofert

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 19:35
Jeszcze przez miesiąc, do 26 sierpnia, samorządy mogą zgłaszać propozycje zwiększenia dostępności kolei w szacowanym na 6,5 mld zł programie Kolej Plus - przypominają PKP Polskie Linie Kolejowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKP koryguje rozkład jazdy: więcej pociągów, nowe dworce, zmodernizowane trasy

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2020 11:00
W niedzielę, 30 sierpnia, zmieni się rozkład jazdy na kolei. Pociągi według tego rozkładu będą jeździły do 7 listopada, na kiedy zaplanowana jest kolejna zmiana. Do odwołania nadal wstrzymany jest pasażerski ruch kolejowy w komunikacji międzynarodowej z Białorusią, Ukrainą i Rosją.  
rozwiń zwiń